Прем’єра — до відповідальності
Народний депутат від Блоку Петра Порошенка Сергій Каплін ініціював створення тимчасової слідчої комісії ВРУ, яка буде займатися розслідуванням фактів, оприлюднених Головою Державної фінансової інспекції України Миколою Гордієнком. Ідеться про службові зловживання урядовців, сума яких, за словами Гордієнка, сягнула 7,5 мільярда гривень. Зокрема, комісія має встановити, чи справді уряд блокував розкриття корупційних схем, та розслідувати факти корупції з боку Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка та членів Кабміну.
Окремого розслідування, на думку Капліна, заслуговують факти покривання нинішнім урядом злочинів минулої влади та неповернення у державну власність «Укрпошти». «Держфінінспекція минулого року провела близько 4 тисяч перевірок, але розслідування цих злочинів, у тому числі й резонансних, просто заминаються. Наразі уряд блокує всі процеси, аби повернути стратегічне підприємство «Укрпошта» у державну власність. Представники уряду навіть не соромляться й подають до суду для того, аби скасувати відкриття відповідних кримінальних справ. Тому такі злочини, в разі їх підтвердження, потребують найсуворішого покарання», — заявив Сергій Каплін.
Мартиненко «під ковпаком»?
Генеральна прокуратура Швейцарії здійснює кримінальне провадження проти депутата «Народного фронту» Миколи Мартиненка. Як повідомив народний депутат Сергій Лещенко, журналісти швейцарського видання SonntagsZeitung з’ясували, що Мартиненка підозрюють в отриманні хабара в розмірі 30 мільйонів франків від компанії-постачальника обладнання для атомних електростанцій Skoda JS, які були заблоковані на рахунках у швейцарському банку Hottinger. Керівництво фінустанови помітило підозрілі транзакції та поскаржилося правоохоронцям. За документами, кошти надійшли на рахунки Мартиненка за «договорами про консультування», що є універсальним прикриттям для грошей незаконного походження.
У свою чергу, в прес-службі Мартиненка заявили, що жодних кримінальних справ не існує, а «звинувачення з боку Сергія Лещенка є маніпуляцією та складовою інформаційної війни», яку депутат «розкручує в російських інтересах». «Усі намагання Лещенка очорнити мене і «Народний фронт» — це інформаційне кілерство. Подібні заяви — складова великої дискредитаційної кампанії проти уряду і «Народного фронту», спікерами якої є не лише цей депутат, а й деякі корумповані чиновники, яких відсторонив уряд», — заявив Мартиненко.
У свою чергу, Сергій Лещенко ініціює звільнення Миколи Мартиненка з посади голови парламентського Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки і попросить спікера Ради Володимира Гройсмана підготувати відповідну постанову. Якщо Генеральна прокуратура України відкриє проти Мартиненка кримінальне провадження, вона може ініціювати й позбавлення його депутатських повноважень.