Сьогодні, як і вчора, у будівлі Голосіївської РДА людяно — коло входу чергує карета медичної служби, а всередині райадміністрації постійний рух: хтось підкріплюється печивом і чаєм, хтось заповнює анкети, а хтось стоїть у невеличкій черзі. Все відбувається жваво, але спокійно і піднесено — саме так почувалися ті, хто прийшов здати кров для поранених українських бійців.
Допомогти бійцям зголосилися як молодь, так і люди старшого віку. Перед здачею всі без винятку проходять медобстеження на місці — в сусідньому кабінеті кілька медиків зі спецлабораторією проводять аналіз і визначають чи придатна кров людини до донорства. «Основними умовами, щоб здати кров, є вік до 60 років, вага від 50 кілограмів. Ще одна умова — не їсти напередодні жирного і не вживати алкоголю. Загалом у нас є пам’ятка, тому всі зареєстровані завчасно ознайомились і знають, як і що треба робити», — запевнила «УМ» заступник керівника апарату РДА і відповідальна за акцію Наталія Навоєва.
Після медобстеження, якщо лікарі дають добро на здачу крові, майбутнього донора підкріплюють теплим солодким чаєм iз печивом. Після завершення процедури донора чекають бутерброди і червоний сік для підвищення гемоглобіну. «Я хочу допомогти бійцям, хтозна, можливо моя кров врятує комусь із них життя. Це для мене вперше і, сподіваюсь, востаннє з такого приводу. Маю надiю, скоро на Донбасі все закінчиться і життя солдатiв не буде під загрозою», — поділився з «УМ» майбутній донор Сашко, який саме чекав своєї черги, смакуючи печивом і солодким чаєм.
Початок кампанії припав на День донора. «Така акція за ініціативи Голосіївської РДА та підтримки Київського міського центру крові проводиться вдруге, починаючи з минулого року, — зазначила Наталія Навоєва. — Щоб не створювати черг і дати можливість здати кров усім бажаючим, ми продовжили акцію на два дні — 19 і 20 березня. Зареєструвались 250—260 охочих, причому не лише з району, а й усього міста». Після закінчення акції зібрану кров через Центр крові розвезуть по госпіталях.
За словами Наталії Йосипівни, вони підтримують постійний зв’язок зi штабом АТО. Тому відомо, що наразі через велику кількість поранених бійців особлива потреба в крові 1-ї та 2-ї груп iз негативним резусом. Решту груп крові медики використають на концентрати або інші потреби.