На знак солідарності з кримчанами, які після анексії Криму змушені були залишити свою домівку, львів’яни організували на площі Ринок своєрідний флеш-моб. Юнаки та дівчата, що зібралися тут, тримали в руках паперових рибок з написом «Усі ми риби в одному морі». Паралельно з флеш-мобом у мистецькому просторі «Щось цікаве» проходила фото-виставка світлин, зроблених на кримському півострові. Як зазначили організатори акції, гроші від продажу світлин підуть на підтримку багатодітної сім’ї кримських татар, які разом із шістьма дітьми переїхали до Львова кілька місяців тому. Мітинг на підтримку переселенців із Криму вiдбувся того вечора і біля пам’ятника Тарасу Шевченку.
Біженці з Криму, в більшості кримські татари, вже рік мешкають у Львові і потроху налагоджують своє життя, хоча проблеми і далі залишаються. «Приємно, що ідея мистецьких заходів до річниці псевдореферендуму належала саме львів’янам, — поділився з «УМ» Алім Алієв, співзасновник громадської ініціативи Крим SOS. — У Львові мешкає друга, після Києва, за чисельністю громада переселенців. З початку анексії до міста приїхало понад три тисячі внутрішніх біженців, з них дві тисячі — кримські татари».
За словами Аліма Алієва, родини кримських татар і далі мають проблеми з пошуком роботи та житла. Орендодавці неохоче здають помешкання переселенцям. Щоправда, неоднозначну реакцію викликають передусім біженці зі сходу, а до кримських татар у львів’ян ставлення більш прихильне. Додатковою проблемою стає те, що влада «не вважає» кримчан резидентами України, тож будь-які фінансові розрахунки перетворюються на бюрократичне пекло. «Ти приходиш в банк, а тебе не обслуговують, — продовжує пан Алієв, — такий собі правовий колапс. До прикладу, я фактично не є переселенцем, адже вже років десять як живу у Львові, але маю кримську прописку. Тож для того, аби користуватися банківськими послугами, мені потрiбно мати довідку, що я є внутрішнім переселенцем».
Утім потроху проблеми вдається вирішувати — і побутові, і культурні.