У Росії, бюджет якої потерпає від здешевлення нафти та запроваджених Заходом через анексію Криму санкцій, з початку 2015 року під скорочення штатів підпало 127 тисяч осіб. Про це повідомив заступник міністра праці РФ Сергій Вельмяйкін, запевнивши, що всі звільнені отримали належну компенсацію. При цьому, за його словами, під загрозою скорочення залишаються ще не менше 219 тисяч працівників. Загалом, станом на 4 березня кількість безробітних у Росії сягнула 985 тисяч. Водночас кількість вакансій становить 1,1 мільйона, тож поки що ситуація ще не кризова. Але, за словами Вельмяйкіна, скоро нею стане, адже кількість безробітних постійно зростає й зростатиме надалі.
Антикризоваий план уряду РФ передбачає виділення на боротьбу з безробіттям 82 мільярдів рублів.
Тим часом московська мерія повідомляє, що вже визначилася з програмою скорочення держслужбовців. Згідно з розпорядженням міського голови Москви Сергія Собяніна, їх кількість у російській столиці зменшиться на третину. Ті, хто залишиться, повинні різко підвищити продуктивність праці. Хоча при цьому їм скоротять зарплату на 10 відсотків, як і всім іншим російським держслужбовцям — таким є розпорядження «згори». 10-відсоткове урізання стосується і президента Росії Володимира Путіна, хоча він навряд чи помітить таку «прогалину» в зарплаті — сам не раз зізнавався, що «просто не знає», скільки становить президентська зарплата.
У мерії Москви наголосили, що таких масштабних скорочень чиновників не було з часів реформи управління містом 1990-1993 років. У першу чергу «зачистять» структури, які пов’язані з кадрами, бухгалтерією, системою електронного документообігу, інформаційними технологіями та адміністративно-господарськими функціями. У кадрових структурах буде скорочено до 60 відсотків чиновників.