«Інтоксикація стресом»

17.03.2015

Як стверджують медики, кожен другий українець нині живе у стресовому стані. Війна, фінансова криза, невизначеність майбутнього виснажують психічний стан кожного. Доктор медичних наук і науковий керівник Клініки здорових судин Уляна Лущик стверджує: «Ідеться, на жаль, не про поодинокі випадки. Понад рік люди скаржаться на погане самопочуття, неспокій, душевну порожнечу. Нарікають, що не можуть сконцентруватися на роботі, порушується сон, паморочиться голова, німіють руки. Так позначається на здоров’ї хронічний стрес — він впливає на мозок, судинну систему, загострює хронічні недуги. Провокує синдром хронічної втоми».

На жаль, понад 60 відсотків українців не піклуються про власне здоров’я. А про судини дбають не більш як 15 відсотків. «Однак багато недуг не мають симптомів. А потім дають про себе знати раптовим інсультом чи інфарктом, — розповідає Уляна Лущик. — Але понад 70 відсотків недуг можна попередити, якщо не ігнорувати профілактичні огляди в лікаря».

Стрес впливає на всі без винятку системи людського організму. Реакцією на стрес може стати часткова або повна втрата апетиту (у декого, навпаки, з’являється надмірне відчуття голоду, постійне бажання з’їсти що-небудь), втрата ваги або її збільшення. Полтавський психолог Сергій Сєдих каже, що людський організм має різні види захисту, але лавина тривожних новин пробиває психологічний захист. Виявилося, що протистояти інформаційній атаці більшість не в змозі. Тому, якщо повністю відмовитися від перегляду новин не можете, вибирайте 2-3 джерела, яким довіряєте, радить психолог. Але дивіться їх не щодня. Потрібне «дозоване» вживання новин, інакше, як невесело жартує фахівець, може з’явитися діагноз — «новинна інтоксикація».

Помірне тривале фізичне навантаження (скажімо, прогулянки на свіжому повітрі) допомагає справитися з проблемою. Поради психолога чи психотерапевта також можуть бути помічними. Із заспокійливих препаратів рослинного походження ефективно діють валеріана, настоянки меліси, м’яти, ромашковий чай із медом. Корисні контрастні душі – для здоров’я судин і нервової системи.