Утім бойовики на Донбасі демонструють протилежне, адже навряд чи можна вважати «покращенням ситуації» обстріл представників Міжнародного комітету Червоного Хреста, який відбувся позавчора поблизу Донецька. Бандити стріляли по волонтерах, незважаючи на розпізнавальні знаки медичних працівників. Дивом обійшлося без жертв.
Не є покращенням і той факт, що лише позаминулої доби бойовики близько 28 разів порушували домовленості про припинення вогню. Тим більше що Авдіївку окупанти обстріляли з артилерійських систем калібру 152 мм. Відтак у штабі АТО наголошують, що це доводить неправдивість заяв бойовиків про відведення всього важкого озброєння від лінії розмежування. Мінометних обстрілів зазнали Піски, Авдіївка, Опитне, Водяне.
Локальні бої тривають у приазовському селі Широкине. А в районі Майорського ворог уперше за останні три тижні обстріляв прикордонників. Терористи навіть намагалися наступати у бік Артемівська на Луганщині, але змушені були відступити. Тим не менше, бойовики продовжують концентрувати сили на артемівському, луганському і маріупольському напрямках, а також обладнали на Луганщині два полігони для тренування танкістів, артилеристів і піхотинців із числа найманців, що прибули з Росії.
Щодо самої «ЛНР», то її керівництво таки підпорядкувало собі залишки російських козаків, які відтепер воюватимуть на правах окремого «роду військ». За даними групи «Інформаційний спротив», козачки погодилися на умови лідера «ЛНР» Ігоря Плотницького після численних «зачисток», в яких непокірні зазнали численних втрат (більшість отаманів були або ліквідовані, або арештовані російськими спецслужбами та бойовиками «ЛНР»).
Нардеп, організатор групи «ІС» Дмитро Тимчук повідомляє, що у бойовиків на Донбасі наразі розгорнуто два армійських корпуси, а це близько 30-33 тисячі осіб (із них лише 15-20% мають українське громадянство, тоді як 80-85% бойовиків — російські найманці). На окупованих територіях активно поширюються чутки, що українська армія готується до наступу. Через це бойовики намагаються проводити примусову мобілізацію.
Утім часу не гає й українська сторона: у Міністерстві оборони створено кадровий резерв приблизно у 1,5 тис. офіцерів для заміщення посад у керівництві Генштабу та Міноборони. За словами міністра оборони Степана Полторака, Збройні сили до захисту України готові, адже їхню чисельність збільшено до 250 тисяч. «Збільшено й чисельність Збройних сил на сході. Тут розгорнуті 4 оперативних командування, створено сили спецоперацій, нарощено угруповання військ за рахунок створення десяти бригад і одного полку. Запроваджено нові стандарти підготовки військ», — каже пан міністр.