Навряд чи редакція сайта «Кримська правда», пропонуючи своїм читачам до річниці референдуму взяти участь в інтернет-опитуванні 5 березня, сподівалася отримати такі результати. Бо на запитання: «Як би ви відповіли на Всекримському референдумі сьогодні?» 64% респондентiв обрали відповідь: «За надання широких повноважень Криму у складі України» (фактично люди проголосували за реанімацію Конституції АРК 1992 року, яку 1995 року своїм указом скасував Президент України Кучма — переважно за сепаратистські устремління тодішнього кримського президента Юрія Мєшкова). На запитання: «Що очікувало б Крим, якби він не став частиною Росії» 58% відповіли: «Все було б нормально і спокійно». І лише 10 % припустили, що «Була б війна, як на південному сході України». А ще 54% тих, хто зайшов на сайт газети, написали, що головним винуватцем трагічних подій на Майдані в лютому 2014 року був Віктор Янукович, і лише 32% — нинішня українська влада і уряд США. Участь в опитуванні взяло 4878 осіб.
Після оприлюднення інформації, 9 березня, доступ до сайта «Кримської правди» несподівано виявився заблокованим. Утім чимало інтернет-користувачів встигли розмістити у соцмережах скрін-шоти цих опитувань. Власники сайта послалися на те, що він зазнав DDoS-атаки, і почали виправдовуватися. «Сформована ситуація є черговою провокацією ворогів, які намагаються показати, що кримчани не впевнені в правильності свого вибору про приєднання до Росії». «Безпосередньо перед атакою були навмисно сфальсифіковані результати інтернет-голосування з питання: «Як би ви відповіли на запитання Всекримського референдуму сьогодні?». У даному випадку йдеться про підготовлену і заздалегідь сплановану провокацію. Її мета очевидна — створити ілюзію, що більшість кримчан сумніваються в правильності вибору, зробленого ними на референдумі 16 березня 2014 р.», — спробував переконати усіх головний редактор газети Михайло Бахарєв.
Цікаво, що й у минулому, від самого початку, колишній друкований орган обкому КПРС був наскрізь просякнутий українофобством, причому окремі «передовиці» і статті газети тягнули на кримінал, скажімо, за розпалювання міжнаціональної ворожнечі. І ось, у нових реаліях, вийшло так, що батько добряче підставив рідного сина, якщо зважити на ту обставину, що син Михайла Бахарєва Костянтин — заступник голови Держради Криму, нині разом зi своїм шефом готується помпезно відзначити річницю «повернення Криму в рідну гавань», як торік висловився президент Путін. А тут такий облом.
Щоб якось нівелювати цей газетний прокол, провладний «Кримінформ» опублікував свої результати «репрезентативного опитування громадської думки кримчан iз 9 по 18 лютого, в якому взяло участь 1,6 тисячi респондентів». Ці результати вчора озвучив генеральний директор ВАТ «ВЦІОМ», віце-президент Союзу соціологів Росії Валерій Федоров. «У цілому входження Криму до складу РФ, швидше, позитивно оцінюють 91% кримчан, швидше, негативно — тільки 5% і 4% не змогли відповісти», — запевнив Федоров.
Оцінювати ці опитування можна по-різному. Втім, якщо зважити, що газетне опитування було більш демократичним (публічно ж кримчани на тлі «діянь» «самооборони» Аксьонова та переслідування активістів дещо остерігаються говорити те, що думають), голоси читачів «Кримської правди» досить показові.