Якщо дехто і досі вважає, що жінки не можуть воювати, то це не про українок. Під час подій на сході вони довели, що можуть підтримувати чоловіків не лише морально. Тож і волонтери, і бійці подбали, щоб «музи війни» не залишились без привітань і подарунків.
Волонтерська організація «Армія подарунків» розповіла «УМ», що підготувала подарунки жінкам, які воюють на передовій. «Насправді, люди дуже активно відгукнулися на цю ініціативу. Надсилали і цукерки, й аксесуари, і жіночі косметичні набори. Словом, усе, що асоціюється з жінками. Були навіть дівчата, які телефонували і хотіли разом із нами поїхати 8 березня на фронт і привітати зі святом жінок, які воюють», — ділиться з «УМ» волонтерка Марина Вертиполох.
Заступник командира батальйону «ОУН» Борис Гуменюк розказав «УМ», що вони готують для жінок відеопривітання, проте вітатимуть їх не з радянським 8 Березня, а зі святом весни. «Я скептично ставлюсь до свята 8 Березня. Вважаю, що жіночий день має бути всі 365 днів. Проте не привітати наших жінок у цей день не можна. Від себе ж хочу побажати нашим жінкам мужності, бути такими ж красивими, полум’яними, якими вони зараз є. Скажу чесно: я не уявляю, як би ми вели цю війну без них, адже саме вони перейняли на себе роль волонтерів, і більше половини того, що ми маємо в армії, це все завдяки їм. Вони — наш тил і наша опора. Саме заради них і воюємо», — зізнався він.
Звичайно, не всі однозначно ставляться до цього свята, вважаючи 8 Березня радянським пережитком. «Наразі, в контексті сьогодення, навряд жінки, які воюють на фронті, будуть святкувати це радянське свято, адже воно не несе ніяких українських традицій і особисто для мене є мало чим знатне», — прокоментувала «УМ» українська письменниця, волонтерка та активістка організації «Самооборона Майдану Тернопільщини» Ліля Мусіхіна. Однак весни ніхто не скасовував, і шанс подякувати жінкам за турботи, які вони взяли на свої тендітні плечі, мало хто з чоловіків змарнує.