Президент США Барак Обама оголосив про продовження на один рік терміну дії низки санкцій проти Росії у зв’язку із ситуацією в Україні. Відповідне рішення оприлюднено на сайті Білого дому в ніч на 4 березня. Як пояснив Обама, влада США вирішила продовжити обмежувальні заходи, оскільки дії, які спричинили їх запровадження, Росія так і не припинила.
Як нагадує адміністрація американського президента, спеціальним розпорядженням від 6 березня 2014 були введені в дію заходи, пов’язані з «незвичайною і надзвичайною загрозою безпеці й зовнішній політиці США». Цю загрозу становлять «політика і люди, які підривають демократичні процеси й інститути в Україні, загрожують миру, безпеці, стабільності, суверенітету і територіальній цілісності». Додаткові санкції вводилися подальшими постановами, опублікованими 16 і 20 березня, а також 19 грудня 2014 року.
Якби Обама не продовжив дію декрету, то санкції автоматично припинили б діяти через 12 місяців після запровадження, тобто з 6 березня 2015 року.
Одночасно із заявою Білого дому президенти США та Франції Барак Обама і Франсуа Олланд, глави урядів Німеччини, Великої Британії й Італії Ангела Меркель, Девід Камерон та Маттео Ренці, а також голова Європейської ради Дональд Туск провели телефонну розмову на тему ситуації на сході України. Як повідомив Білий дім, розмова, яка відбулася позавчора о 18:30 за київським часом, стосувалася тем глобальної безпеки. Якщо Мінські угоди й надалі порушуватимуть, Захід погрожує вкотре посилити санкції проти Росії.
«Питання (запровадження чи незапровадження нових) санкцій залежить від повного дотримання домовленостей, досягнутих у Мінську», — йдеться в заяві Туска.
Водночас уже лунають думки, що Європейський Союз не повинен чекати на чергове погіршення ситуації на Донбасі, адже Росія з першого ж дня після оголошення перемир’я порушувала Мінські домовленості.
Питанням взаємин із Росією та можливим посиленням санкцій глави держав ЄС займуться на саміті в Брюсселі, який має відбутися через три тижні.