Знахідка під площею
Будівництво підземного торговельного центру, який мав з’явитися у підземному переході на Поштовій площі, скасовано. Під час робіт будівельники несподівано наткнулися на залишки дерев’яних будівель ХІІ століття. Археологи, які прибули на місце, розкопали частину частоколу та дерев’яного зрубу. Це відкриття стало своєрідною сенсацією, адже раніше вважалося, що у ХІІ столітті міська забудова не виходила за межі Боричевого узвозу. «Можливо, тут жила охорона порту, а можливо, купці. Адже нинішня територія Поштової площі — головний порт на шляху «із варяг у греки», — поділився припущенням заступник директора Інституту археології НАНУ Гліб Івакін.
На місці розкопок після завершення усіх робіт планують відкрити археологічний музей. «Ця територія має бути внесена до державного реєстру нерухомих пaм’яток і музеєфікована», — заявив віце-прем’єр і міністр культури В’ячеслав Кириленко. Дата завершення реконструкції Поштової площі наразі невідома.
З пелюшок — і з паспортом
Державна міграційна служба України з 1 квітня 2015 року припинить виготовлення проїзних документів для виїзду дітей за кордон. Натомість навіть немовлятам виготовлятимуть закордонні паспорти нового зразка.
Як повідомила речниця Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області Світлана Хитрова, відтепер внесення даних дитини до паспорта та проїзний документ для виїзду дитини за кордон буде скасовано, а кожна дитина під час виїзду за кордон матиме свій документ, який виготовлятимуть у формі книжечки і видаватимуть раз на чотири роки, а після 16 років видаватимуть повноцінний закордонний паспорт. Правий форзац паспорта міститиме безконтактний електронний носій.
Утiм і старими документами ще можна буде скористатися протягом трьох років. За словами Хитрової, ця практика є світовою і цілком виправданою.