Політику Путіна знову схвалюють 86% росіян
Політику свого президента Володимира Путіна, як і раніше, схвалюють 86% росіян. Про це свідчать результати свіжого опитування соціологічного «Левада-центру», проведеного в лютому. Згідно з даними цього дослідження, тих, хто не схвалює діяльність Путіна, в Росії залишилося тільки 13%. При цьому 54% опитаних вважають, що РФ рухається в правильному напрямку, а 29% розуміють, що справи в країні йдуть «не туди». Підтримка діяльності прем’єр-міністра Дмитра Медведєва тримається на рівні 64%.
Нагадаємо, що на початку лютого соціологи «Левада-центру» повідомляли про зменшення кількості росіян, які схвалюють приєднання до Росії Криму, і певне зниження рейтингу президента Путіна та наростання протестних настроїв.
Румунія підтримає посилення санкцій проти Росії
Президент Румунії Клаус Йоханніс розкритикував проросійську політику прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана в конфлікті навколо України і закликав розширити присутність НАТО в його країні. «Те, що угорські сусіди роблять у відносинах із Росією та європейськими партнерами, — це, звичайно, занадто», — наголосив Йоханніс в ефірі німецької радіостанції ARD. Він також висловився за єдність держав Євросоюзу в питанні санкцій щодо Росії й пообіцяв, що Бухарест у разі потреби підтримає їх посилення. Румунський президент також зазначив, що хоча його країна безпосередньо й не піддається загрозі з боку Росії, географічно вона має «вразливу позицію», тому зацікавлена в тому, щоб НАТО розширило свою присутність на території Румунії.
Напередодні, виступаючи перед комітетом з оборони Конгресу США, головнокомандувач об’єднаних сил НАТО в Європі Філіп Брідлав заявив, що наступною після України жертвою російської агресії може стати сусідня з Румунією Молдова. За його словами, дислоковані в Придністров’ї російські війська «перебувають там для того, щоб перешкодити зближенню Молдови з Заходом», а загалом і в Молдові, і в інших регіонах Москва «проводить широку пропагандистську кампанію».
У Казахстані відбудуться позачергові вибори президента
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підписав указ про проведення 26 квітня дострокових президентських виборів — «в інтересах народу, враховуючи його прохання до мене і загальну волю й заради неухильного виконання Основного закону».
14 лютого члени ради Асамблеї народу Казахстану заявили, що в умовах складної обстановки у світі Назарбаєву необхідно дати новий мандат загальнонаціонального довіри. Черговий термін повноважень президента, який беззмінно очолює Казахстан упродовж понад 20 років після розпаду СРСР, вичерпується у 2016 р. За Конституцією Казахстану, одна і та сама особа не може бути обрана президентом більше двох разів поспіль. Однак на першого главу республіки, якому парламент надав особливі повноваження і привілеї, це обмеження не поширюється
Міжнародна авіація знищила ватажків «ІДІЛ»
В іракському районі Ель-Каїм, що неподалік від кордону з Сирією, авіація міжнародної коаліції завдала удару по п’яти об’єктах терористичного угруповання «Ісламська держава». Як повідомляє телеканал «Аль-Арабія», вбито десятки бойовиків, і серед них — ватажків організації Абу Мусліма Туркмані, Абу Мусліма Чечені, Абу Убайду аль-Азаві й Тамера Мухаммада. Водночас агенція «Рейтер» наводить дані про 17 загиблих терористів. Також у районі бомбардування нібито перебував так званий халіф «ІДІЛ» Абу Бакр аль-Багдаді, який, не виключено, також загинув.
В Афганістані через сходження лавин загинули понад 200 людей
Понад 200 людей загинули в результаті серії сходження лавин в Афганістані. Найбільша кількість жертв — у провінції Панджшер на північному сході країни, де вже підтверджено смерть щонайменше 187 осіб. У провінції Нурістан загинули 14 членів однієї сім’ї, зокрема жінки і діти. Як повідомляє Бі-Бі-Сі, багато доріг занесені снігом, тому рятувальникам важко дістатися до постраждалих сіл.