Справа із розстрілом 20 лютого минулого року 39 учасників Революції гідності, схоже, вийшла на черговий виток. Раніше було встановлено, що ці вбивства здійснили бійцi так званої «чорної роти» «Беркута» під керівництвом Дмитра Садовніка. Однак до відповідальності було притягнено лише трьох — самого Садовніка, та двох його підлеглих — Сергія Зінченка і Павла Аброськіна. Пізніше Садовнік, відпущений Печерським судом під домашній арешт, звільнився від «електронного браслета» і втік. За словами екс-Генпрокурора Віталія Яреми, нині він переховується на території Росії.
І ось нова інформація: Генпрокуратура у співпраці з МВС та СБУ затримала ще двох бійців, підозрюваних в участі у масових убивствах. Більше того, як повідомила прес-служба ГПУ, слідству відомі імена всіх спецпризначенців, що брали участь у розстрілах у той день. «Крім раніше затриманих двох бійців та командира цього підрозділу, слідчi 23 лютого 2015 року повідомили про підозру ще 20 бійцям так званої «чорної роти», — йдеться у повідомленні.
Обвинуваченим інкримінують «перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки, вчинення за попередньою змовою умисних вбивств та замахів на вбивства декількох осіб, способом небезпечним для життя багатьох осіб; втрата табельної зброї». Стали відомі й деякі інші подробиці розслідування. Зокрема, міністр МВС повідомив, що під час обшуків, проведених в екс-«беркутівців», було вилучено «речові докази, які безпосередньо мають відношення за фактом пред’явленої підозри у вчиненні злочину».
На момент, коли здавався номер, судове засідання щодо обрання запобіжного заходу щодо двох затриманих «беркутівців» ще тривало. Родичі загиблих закликають громадськість більшу увагу приділяти таким судам, щоб ситуація із Садовнiком більше не повторилася. «Ми ж бачимо, що якщо в залі достатньо людей, то й судочинство є, а якщо людей мало, то починають творитися різні дивні речі. Водночас нас насторожує, що про підозри і затримання говорять так відкрито — щоб це не було сигналом для винних про небезпеку. Зрештою, справа розстрілу активістів на Майдані має стати лакмусовим папірцем і для нового керівництва Генпрокуратури, і для влади на готовність до змін. Питання не в тому, що ми хочемо чиєїсь крові, а в тому, що зло має бути покараним, і це мають побачити всі», — повідомив «УМ» прес-секретар громадської організації «Родини героїв Небесної сотні» Роман Савчак.
А ТИМ ЧАСОМ...
Головна військова прокуратура України готує провадження щодо підозри в «організації, підготовці та вчиненні державної зради організованою групою» двадцяти співробітникам ФСБ Росії. У ГПУ запевняють, що у них є «беззаперечні докази у скоєнні зазначених злочинів, вчинених під час Революції гідності, здобуті в ході розслідування кримінального провадження щодо колишніх голови СБУ, його першого заступника, начальників департаментів боротьби з кіберзлочинністю та захисту національної державності, які своїми діями завдали істотної шкоди суверенітетові, територіальній цілісності і недоторканності, національній та інформаційній безпеці України». Письмове повідомлення про підозру ГПУ передасть до посольства Російської Федерації у Києві й до Генпрокуратури РФ.