Цими днями справа про заборону Компартії не просунулася ні на йоту. Хоча мала б. Адже історія ця тягнеться з літа минулого року — з моменту, коли Мін’юст звернувся до Окружного адміністративного суду Києва з відповідним позовом. Суд спробував відкараскатися від справи вже тоді, проте апеляційна інстанція змусила його розглядати позов наново. Було це у грудні 2014 року, а 4 лютого 2015-го суд заявив, що завершив попереднє провадження і готовий розглядати позов Мін’юсту про заборону КПУ по суті. Одначе «суть» так і не відбулася.
18 лютого суддя Окружного адміністративного суду Валерій Кузьменко, який мав головувати на засіданні, взяв самовідвід. Причина — надмірна «цнотливість» судді, побоювання, аби його не запідозрили у заангажованості. «З метою недопущення сумнівів у неупередженості судді Кузьменка під час розгляду даної справи суд доходить висновку про наявність підстав для задоволення заяви про самовідвід», — зачитав Кузьмено ухвалу власного авторства. За його словами, не тільки він один, а й решта суддів, причетних до розгляду справи про заборону КПУ, самоусунулися від участі у процесі.
Однак річ тут зовсім не у принциповості служителів Феміди. Напередодні в Окружному адмінстративному суді було проведено обшук, тож демарш його працівників пов’язаний передусім із цим. Обшук цей жодним чином не зумовлений ставленням суддів до справи КПУ. «Судді цього суду примудрялися якимось незбагненним чином насолоджуватися життям за кордоном і при цьому ухвалювати судові рішення, виносити вироки. Зараз вилучається техніка, документи, оригінали рішень. Також перевіряються дані, які вносилися в табелi обліку робочого часу», — повідомила прес-секретар прокуратури Києва Алена Яхно.
Скандал із суддями, які виконували свої обов’язки онлайн, набув неабиякого розголосу. Однак самі правники воліють говорити про політичні переслідування. Їхня версія полягає у тому, що обшук стався через скасування Окружним адміністративним судом Києва постанови уряду про обмеження соціальних виплат і пенсій жителям Донецької та Луганської областей, які проживають на підконтрольних бойовикам територіях. Таке рішення було прийнято 11 лютого, відтак ті 10 днів, які уряд, згідно із законом, має для подачі апеляції, ще не добігли кінця, а ухвала суду — відповідно — ще не набула чинності.
У виграші від з’ясування стосунків прокуратури і суду перебуває тільки Комуністична партія. Або те, що від неї залишилось на даний момент. До речі, щодо лідера КПУ. Де перебуває Петро Симоненко фізично — не відомо, але як коментатор він активно присутній в iнтернеті. Одне з останніх висловлювань «червоного» вождя торкається Мінських домовленостей: Петро Миколайович категорично вимагає від Порошенка відведення військ зі сходу. Власне кажучи, всі цитати Симоненка — неоране поле роботи для прокуратури. Чи не бажає вона зацікавитись ним так само, як зацікавилась його екс-колегою Єфремовим?