Печерський суд у Києві, який вів справу екс-«беркутівців» Сергія Зінченка і Павла Аброськіна за підозрою у вбивстві 39 євромайданівців, вирішив передати її на подальше розслідування Апеляційному суду, повідомив головуючий суддя Печерського суду Володимир Карабань. До такого рішення Печерський суд змусив самовідвід суддів Сергія Вовка та Олесі Батрин, які мотивували своє прохання тим, що вони брали участь у досудовому розслідуванні справи як слідчі судді. Однак після цього з’ясувалося, що практично всі судді так чи інакше причетні до досудового розслідування. «Тепер справа розслідуватиметься заново, що, швидше, призведе до затягування часу», — висловив припущення старший прокурор відділу Генеральної прокуратури України Олексій Донський.
Самого ж Сергія Вовка, очевидно, найближчим часом чекає арешт і відсторонення від посади — таке подання направив до Верховної Ради Генеральний прокурор Віктор Шокін, про що днями писала «УМ». Під слідством перебуває й інша його колега, Світлана Волкова, яка у вересні минулого року відпустила під домашній арешт екс-командира спецроти «Беркута» Дмитра Садовника, що безпосередньо керував розстрілом активістів і причетний особисто до вбивства кількох. Як повідомляли, за два тижні після звільнення, Садовник звільнився від електронного браслета і зник з-під варти, за деякою інформацією, до Криму. Втім достовірних даних про місце перебування Садовника у правоохоронців досі немає. Сама ж суддя відсторонена від роботи, але продовжує бути суддею і отримувати зарплату.
Справа про розстріл майданівців — лише одна з трьох справ, за якими завершене досудове слідство і які передані до суду. «Наразі до цього етапу доведені лише справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія, про знущання і катування Ігоря Луценка та Юрія Вербицького і, власне, про розстріл 39 майданівців. Щодо останньої, то тут процес може затягнутися на кілька місяців, бо Апеляційний суд перевірятиме, наскільки правомірно Печерський суд відсторонився від справи, і тоді вирішуватиме, повернути справу назад чи визначити інший суд першої інстанції, який буде її розглядати. На жаль, на лаві підсудних через рік опинилися лише двоє виконавців, хоча участь у розстрілі брала вся спецрота, але практично всі вони нині перебувають або в Росії, або в Криму. А замовники навіть не названі», — повідомив «УМ» секретар громадської організації «Родини Героїв Небесної сотні» Володимир Бондарчук, син одного із загиблих.
Велике сподівання родичі загиблих покладають на створене два місяці тому Управління спеціальних розслідувань. Водночас Генпрокурор Віктор Шокін на нещодавній прес-конференції заявив, що розслідування злочинів проти Майдану має бути завершене найближчим часом.
А ТИМ ЧАСОМ...
Віктор Шокін відновив досудове розслідування кримінальної справи за фактом організації умисного вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Ще раніше Генпрокуратура надіслала МВС подання про зняття грифу секретності зі справи екс-генерала Олексія Пукача, засудженого за вбивство Гонгадзе. Сам Пукач неодноразово заявляв, що знає замовників убивства і готовий їх назвати привселюдно.