Газета «Ю-Ес-Ей тудей» (USA Today) опублікувала звіт американських медиків, з якого випливає, що президент Росії Володимир Путін виявляє симптоми аутизму. А конкретно — страждає на синдром Аспергера, який впливає на всі його рішення. Документ був підготовлений на замовлення Пентагону.
Авторка звіту — фахівець із так званої «мови тіла» Бренда Коннорс, яка працює у Військовій академії ВМС США (Ньюпорт) у штаті Род Айленд. Ще у звітах 2008 та 2011 років Коннорс разом зі співробітниками дійшла висновку, що неврологічний розвиток Путіна був порушений у дитинстві, і наслідки цього впливають на нього й досі. Експерт застерігає, що встановлення більш точного діагнозу неможливе без дослідження мозку президента Росії. Але при цьому наголошує, до подібних висновків дійшли й інші фахівці, зокрема доктор Стівен Порджес — психіатр з Університету Північної Кароліни.
Водночас сам доктор Порджес у розмові з журналістами видання зазначив, що не може зі стовідсотковою ймовірністю підтвердити цей діагноз. Науковець пояснив, що помітив у президента Росії риси дефенсивної (оборонної) поведінки, які часто спостерігаються в осіб, хворих на аутизм. Але це також може бути вияв пониженого порогу реакції у соціальних ситуаціях.
Серед симптомів, які характерні для аутизму, — ускладнені контакти з іншими людьми, проблеми з навчанням та вираженням власних емоцій. Аутисти мають маніакальний інтерес до певних тем та предметів і вважаються ексцентриками. Діти з аутизмом часто не відповідають усмішкою на усмішку, мають ускладнення з мовою, не розуміють вказівок та рекомендацій, буває, що не реагують на власне ім’я. Також для них характерне затяте повторення однієї й тієї самої дії — наприклад, битися головою об стіну, смикати за штору тощо.
ДОВІДКА «УМ»
Синдром Аспергера — одне з п’яти загальних порушень розвитку, які характеризуються серйозними труднощами в соціальній взаємодії, а також обмеженим, стереотипним, повторюваним репертуаром поглядів і занять. Форма високофункціонального аутизму — тобто аутизму, за якого здатність функціонувати відносно збережена.
Люди з синдромом Аспергера зустрічаються рідко. Вони не схожі на розумово відсталих і володіють, як мінімум, нормальним, або ж високим інтелектом, та водночас нестандартними чи слаборозвиненими соціальними здібностями. Синдром часто характеризується також вираженою незграбністю.