У зв’язку з отриманням ВАТ «Київенерго» прав на виконання комунальних послуг проводиться укладання договорів на постачання централізованого опалення та гарячої води. Виникають запитання щодо вимог надання документів та укладання договору.
Перше: копія та оригінал паспорта, всі сторінки (навіть та, де відмітка про укладання шлюбу?). Можливо, правильніше було б показати (представити) паспорт, а клерк, який укладає договір, просто запише дані, які для цього потрібні? Далі — копія та оригінал свідоцтва про право власності квартири. Усі дані цього документа повторюються у формі 3, яку видає ЖЕК, навіть більше — у формі вказано власника лицьового рахунку.
Свого часу ваша газета писала, що небажано роздавати подібні документи, оскільки за копіями спритники продають чужі квартири, отримують кредити в банках тощо. У договорі ж немає пункту про відповідальність ВАТ «Київенерго» за ці документи.
Не зрозуміло, для чого для оформлення пільг потрібні 5 документів, тоді як частина їх уже представлена до проекту договору, а пільга — це його частина. Щодо укладання самого договору. У проекті записано, що договір укладається з приватною особою за домовленістю ВАТ. А вона — член правління ВАТ? Ні! Наприкінці договору — відповідальний за його виконання: СВП «Київські теплові мережі», а на початку договору його немає.
Усього в договорі 39 розділів, багато повторень. Розділ «Інші умови», пункт 37 — «споживач надає згоду на обробку його персональних даних» та пункт 38 «надає згоду на надання інформації третім особам...» Ніхто моєї згоди не спитав, а в договорі вже записано. Цікавий також розділ «Строк дії договору» пункт 33: «Цей договір укладається до 31.12.2014 р. і набирає чинності з 01.08.2014 р.». Виходить, що договір я вже не маю права укладати, а хто уклав — несе відповідальність із серпня 2014 р., якщо прийде рахунок про якусь несплату. Абсурд!