Саудівська Аравія обіцяла скоротити видобуток нафти в обмін на відмову Кремля від підтримки президента Сирії Башара Асада. Таку інформацію з посиланням на джерело в адміністрації президента США Барака Обами опублікувала газета «Нью-Йорк таймс». Як пише видання, під час візиту саудівської делегації до Москви в листопаді 2014 року важливою темою переговорів стало сирійське питання. І впродовж кількох наступних місяців сторони «вели напружений діалог у неофіційному форматі».
Як підтвердили джерела газети у дипломатичних колах Саудівської Аравії, учасники переговорів домовилися про те, що Ер-Ріяд скоротить видобуток нафти, що призведе до її подорожчання, а Москва у відповідь припинить підтримувати сирійську владу. Досі Росія регулярно накладала вето на рішення Ради Безпеки ООН, спрямовані проти режиму Башара Асада. Громадянська війна в Сирії триває вже четвертий рік, за цей час загинуло більше 130 тисяч осіб, понад 2 мільйони людей стали біженцями.
Раніше міжнародні експерти висловлювали побоювання, що Росія може скористатися таким козирем, як відмова від підтримки сирійського режиму, і в перемовинах зі США, спонукавши Вашингтон у відповідь «здати» Україну. Але потім ситуація зайшла так далеко, що такі розмови припинилися, адже навіть для не надто радикального в підтримці України Барака Обами такі домовленості стали б ганьбою.
Раніше представники Саудівської Аравії — другого експортера нафти у світі після США — заявляли, що не скорочуватимуть видобуток, навіть якщо світові ціни на нафту опустяться до 20 доларів за барель. Для бюджету багатої монархії це не критично. Тоді як Росія від зниження цін на нафту, які зараз коливаються на рівні 48—54 долари за барель, та ще й укупі з санкціями Заходу через анексію Криму та військову агресію на сході України, неабияк потерпає. Минулої суботи російський уряд оголосив про падіння ВВП у цьому році на 3%.