Лівоцентристський уряд Хорватії ухвалив безпрецедентне рішення — списати борги 60 тисячам найбідніших громадян країни. Починаючи з 2 лютого, вони можуть скористатися урядовою програмою «Новий порядок». Під неї підпадають ті незаможні хорвати, борги яких державним органам, банкам та операторам телефонного зв’язку не перевищують 35 тисяч кун (4,5 тисячі євро), а їхні банківські рахунки заморожені понад шість місяців за заборгованість. За словами прем’єр-міністра Зорана Мілановича, програма має допомогти найбіднішим хорватам впоратися з економічною кризою, до розвитку якої вони не мали жодного відношення.
Місячні доходи осіб, які мають право претендувати на участь у програмі, не можуть перевищувати 325 євро. Критеріям теж відповідають родини, сумарний доход яких не перевищує 160 євро на особу, навіть якщо вони вже отримують соціальну допомогу від держави. При цьому претенденти на списання боргів не повинні мати заощаджень чи володіти нерухомістю, окрім тієї, в якій мешкають.
Такий крок уряду різко розкритикувала консервативна права опозиція. Наприкінці цього року мають відбутися парламентські вибори, і дуже скидається на те, що правляча коаліція просто дає потенційному електорату виборчий хабар.
Вже шість років поспіль 4,2-мільйонна Хорватія переживає економічну кризу. 2013 року країна вступила в Євросоюз, але економічні прогнози від цього не поліпшилися.
Середня місячна зарплата у Хорватії становить 737 євро, а безробіття сягає 20 відсотків. Передвиборча «цукерка» уряду виборцям обійдеться Хорватії в 46 мільйонів євро, що становить 0,1 відсотка від ВВП. Уряд Мілановича ухвалив рішення у цій справі відразу після поразки свого кандидата Іво Йосиповича на президентських виборах, бо побоюється, що піде з влади слідом за ним.