Новації, запропоновані новим бюджетом для освітян, не викликали особливого ентузіазму ні у батьків школярів, ні в самих освітян. Після того як у більшості регіонів у школах були скасовані безкоштовні обіди для молодших школярів, батькам натякнули, що потрібно готуватися до того, що невдовзі купувати підручники доведеться за власні кошти. «Влада обіцяла побудувати нову державу, а натомість забирає у дітей останнє. Спочатку року скасували безплатне харчування, яке потім, правда, відновили, але тільки на словах, бо фактично батьки досі змушені платити за харчування своїх дітей. Тепер, як з’ясувалося, і на підручники потратитись доведеться», — поскаржився журналістам на прес-конференції, скликаній iз цього приводу, голова громадської організації «Правовий контроль України», представник громадського руху «За мир і справедливість» Денис Садоха. За словами Садохи, батьки та активісти просять уряд забезпечити нормальний навчальний процес для дітей, спокійну атмосферу в педагогічних колективах. А щоб їхні аргументи були більш вагомими, сьогодні під стінами Кабміну громадські активісти, батьки школярів і представники сфери освіти збираються провести попереджувальну акцію протесту «Передостанній «дзвінок» для освіти».
Сам міністр освіти і науки не вбачає у запровадженні платних підручників нічого поганого. «Є санітарні норми: якщо підручник п’ять років використовується, то там заводяться якісь шкідливі для дітей бактерії. Тобто є санітарні норми, і вдруге підручник вже не продається», — зазначив Сергій Квіт. Він підкреслив, що шкільні підручники будуть платними «лише для тих, хто зможе їх купити». «Для соціально незабезпечених категорій, для дітей-сиріт, дітей з особливими потребами вони будуть безкоштовними», — запевнив міністр. Вартість підручників для учнів буде різною, і визначатиметься в залежності від низки факторів, зокрема від накладу, собівартості тощо.
Утiм є в освітян до урядовців і багато інших питань. За словами Садохи, учасники акції хочуть звернути увагу народних депутатів на недоліки в законодавстві про перевірки, а також на проблеми фінансування сфери освіти: у низцi навчальних закладів проводять перевірки, результатом яких «є зняття з посади директорів, викладачів у навчальному періоді», що негативно позначається на навчальному процесі.
Голова опікунської ради київської гімназії №75 Юлія Беженар і голова ради батьків столичного ліцею № 38 ім. Молчанова Сергій Цибенко висловили претензії і до роботи директора столичного Департаменту освіти і науки, молоді та спорту. Організатори акції заявили: якщо не будуть ініційовані негайні позитивні зміни з боку в тому числі місцевої влади, то їхня акція може перерости у всеукраїнську.