Історія, про яку «УМ» писала ще влітку минулого року, про батька чотирьох дітей, який самотужки виховував малят у лісовій халабуді під Борисполем, не залишила нікого байдужим. Нагадаємо, що 45-річний Володимир Мельников після втрати паспорта переїхав із Шепетівки до столиці й оселився у лісі, збудувавши там халабуду. Познайомившись із молодшою на 20 років Світланою, він став батьком 4 дітей, які теж виростали поза цивілізацією. Цікаво, що навіть пологи всіх дітей батько-відлюдник приймав у своєї дружини сам. І виходив у місто лише, щоб продати трави та гриби, які збирав у лісі. Проживши разом 10 років, Світлана залишила дітей на виховання Володимиру, а сама зникла.
Через деякий час на маленьких «мауглі» випадково натрапили грибарі, які й розповіли про незвичайну родину соціальним працівникам, а ті після обстеження житла визнали його непридатним і забрали маленьких Анатолія, Олю, Іллю та Добриню до реабілітаційного центру. Спеціалісти, які обстежили дітей, були приємно здивовані, бо ті були абсолютно здоровими, вміли читати і писати, не мали проблем із комунікацією та пристосуванням до життя з людьми.
І все ж, для того, щоб повернути право опіки над дітьми, Володимиру довелося пройти ДНК-тест, щоб довести своє батьківство. Другою умовою повернення дітей було створення нормальних житлових умов. Близько півтора року діти перебували в реабілітаційному центрі, а Володимир лише навідував їх. Але після резонансу знайшлося немало охочих допомогти батькові-одинаку, і зрештою один із добродійників, який попросив не розголошувати своє ім’я, подарував Володимиру будинок на Житомирщині.
У Дарницькій прокуратурі міста Києва «УМ» повідомили, що в найближчий час має відбутися суд у цій справі, який і розставить усі крапки над «і». «Було підтверджено факт батьківства даного чоловіка, Мельникова, після проведення низки аналізів ДНК. Також службою у справах дітей Дарницької РДА повідомлено, що батько весь цей час дбав про їхнє здоров’я, про соціальний та духовний розвиток», — зазначила прокурор Дарницької районної прокуратури Марія Лебедюк.
Психолог і працівник реабілітаційного центру «Родина» у Києві Валентина Кушнір у коментарі «УМ» розповіла, що зазвичай у таких випадках суд стає на сторону батька. «У цій ситуації не було глобальних проблем. Адже діти були здорові й досить розвинуті як на свій вік. Синдрому «мауглі» у них не виявлено, що зазвичай у таких випадках і буває. Тому батькові потрібно було знайти житло і забезпечити дітей школою, садочком і в такому випадку, якщо суд прийме рішення, то йому справді повернуть дітей».
У свою чергу, пан Володимир уже повідомив, що збирається зробити ремонт у своєму новому будинку, знайшов школу і дитячий садочок для своїх дітей, адже дуже хоче повернути їх. Про матір дітей у сім’ї намагаються не згадувати, адже і досі не знають, куди вона поділась. А батько жде-не діждеться, коли ж йому дозволять знову бути з родиною. «При живому і здоровому батькові ви хочете, щоб діти жили в інтернаті? Це не порядок. Сім’я є сім’я, як кажуть», — переконаний він.