У Кривому Розі — знову революція. Близько тисячі жителів міста зібралися в середу зранку перед будівлею мерії, де мала відбутися чергова сесія міськради, щоб почути від депутатів відповіді на запитання, які їх вкрай непокоїли: розподіл місцевого бюджету, побоювання повторення ситуації, що склалася в Маріуполі. А головне — усунення від влади старої регіональної команди на чолі з родинним кланом Вілкулів, для яких Кривий Ріг досі лишається негласною вотчиною.
Як уже писала «УМ», міським головою Кривого Рогу є Юрій Вілкул, а його син Олександр, у недалекому минулому — голова Дніпропетровської облдержадміністрації, нині — народний депутат України від «Опозиційного блоку». Обоє різко «злетіли вгору» після того, як Рінат Ахметов став власником місцевих гірничозбагачувальних комбінатів, а Олександр Вілкул потрапив у «струмінь», у молодому віці очоливши одне з цих підприємств. За собою підтягнув і батька, який спершу очолив дніпропетровську обласну раду як ставленик Партії регіонів, а потім був обраний міським головою після того, як його багаторічного попередника, шанованого громадою Кривого Рогу Юрія Любоненка, «відправили» у депутати Верховної Ради України.
Втім, коли люди зібралися біля мерії, їх чекало повідомлення, що з невідомих причин уночі сесія була скасована, отже «кіна не буде». Протестувальникiв такий перебіг подій не вдовольнив, тож зібрання переросло в мітинг, на якому люди почали вимагати відповіді на запитання від міської влади. А не дочекавшись реакції, пішли в приміщення мерії «на розмову».
Як повідомив «УМ» один з активістів Олег Бусень, останньою краплею в чаші терпіння стало спілкування делегації протестувальників із заступником міського голови Олександром Фіщенком. «Коли ми його запитали, чи є Росія агресором, він так і не спромігся знайти відповіді. Після цього ми зрозуміли, що з цією владою розмовляти немає про що. Ми маємо намір стояти до переможного кінця — усунення клану Вілкулів вiд влади», — зазначив він.
Більше 200 активістів так і лишилися ночувати в приміщенні мерії. Інші розбили наметове містечко перед будівлею. За традиціями Майдану, оперативно було розведено багаття, на якому протестувальники зготували вечерю — казан гречаної каші до ковбаси.
Активісти заявили, що не підуть, доки не поспілкуються із представником Президента. Вони направили звернення на ім’я Петра Порошенка та голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Ігоря Коломойського, в яких закликають взяти під особистий контроль забезпечення життєдіяльності міста гірників. «У Кривому Розі все залишилося по-старому: міський голова і депутати міської ради у своїй більшості — представники Партії регіонів, продовжують політику прихованої підтримки режиму Януковича, приховано саботують прогресивні демократичні зміни в країні, захищають не інтереси суспільства, а бізнес-інтереси олігарха Ріната Ахметова», — йдеться у зверненні.
На момент здачі номера до друку протистояння тривало.