Заради зриву мобілізації в Україні Росія змінила законодавство
Федеральна міграційна служба Росії продовжила терміни перебування в РФ громадянам України призовного віку на термін більше 90 діб. «Для продовження терміну законного перебування в Росії громадянам України необхідно до закінчення 90 днів з моменту в’їзду на російську територію звернутися в підрозділ ФМС Росії за місцем тимчасового перебування. Термін тимчасового перебування буде продовжуватися неодноразово на наступні періоди в 90 днів», — наголошується в повідомленні ФМС.
Раніше президент Росії Володимир Путін заанонсував ухвалення таких змін до законодавства, заявивши: «Багато людей уже ухиляються від мобілізації (в Україні), стараються до нас переїхати, пересидіти тут якийсь час. І правильно роблять, тому що їх просто штовхають туди, як гарматне м’ясо, під кулі».
Росіяни: США — найбільший ворог, Китай — найкращий друг
Найбільш ворожою країною громадяни Росії вважають Сполучені Штати Америки. Як повідомляє «Європейська правда», про це свідчать результати опитування Всеросійського центру вивчення суспільної думки. Якщо 6 років тому найбільшим ворогом США називали близько чверті респондентів, то тепер — 73%. А найбільш дружньою країною 51% опитаних назвали Китай (у 2008 р. цей показник становив 23%).
У першу трійку країн, з якими, на думку росіян, у РФ особливо теплі взаємини, також увійшли партнери Москви по Митному союзу — Білорусь (32%) та Казахстан (20%).
Німеччину як «друга» Росії сприймає лише 2% опитаних, тоді як у 2008-му таких було 17%. Також помітно зросла частка тих, хто відзначає вкрай напружені відносини Росії з Україною (з 21% до 32%). Окрім того, ворожими державами громадяни Росії вважають Англію (9%), Польщу (6%), Канаду (3%) та Францію (3%).
У Румунії екс-міністрів засудили за зраду
У Румунії двох колишніх членів уряду засудили за комерційне шпигунство і державну зраду під час продажу державних стратегічних компаній. Як повідомляє «Ассошіейтед пресс», у вівторок Верховний суд касації та юстиції країни засудив екс-міністра економіки Кодрута Сереса до 4 років і 8 місяців позбавлення волі за державну зраду.
Колишній міністр зв’язку Жолт Нагі отримав чотирирічний термін позбавлення волі за участь у злочинній групі. Постанова суду є остаточною і оскарженню не підлягає.
Терміни позбавлення волі на 4-5 років також отримали посадовці, які отримували від колишніх міністрів секретні документи, що стосувалися продажу енергетичної компанії Petrom і телекомунікаційної компанії Romtelecom, у період з травня 2005 року до листопада 2006 року, й використовували інформацію на шкоду національним інтересам країни.