Схоже, що європейські та українські інституції помінялись ролями: поки в ПАРЄ повертають РФ повноваження, в Києві парламент голосує за визнання Росії державою-агресором. Досі було навпаки: Європа вводила санкції, а Україна чухала потилицю. Не минуло й року, як українська законодавча влада зреагувала нарешті на інтервенцію з боку північного сусіди. «Україна залишається об’єктом воєнної агресії з боку РФ, яку вона здійснює серед іншого і через підтримку та забезпечення масштабних терористичних атак. Менш ніж за два тижні внаслідок військових обстрілів та дій підтримуваних Росією терористів у Волновасі, Донецьку та Маріуполі загинули понад 50 мирних громадян України», — йдеться у заяві, підтриманій 271 народним депутатом.
Заява ця скерована до ООН, Європарламенту, ПАРЄ, парламентської асамблеї НАТО, парламентської асамблеї ГУАМ та національних парламентів інших країн. «Місія ОБСЄ підтверджує, що обстріл Маріуполя проводився з підконтрольних терористам територій, а логіка трагічних подій свідчить, що це спланована кривава провокація, спрямована на залякування мирного населення. Ці трагічні події підтверджують, що Росія і підтримувані нею терористи не бажають виконувати Мінські домовленості, які на сьогодні залишаються єдиною міжнародно визнаною основою для мирного врегулювання», — зазначається в документі.
Рада також прийняла у першому читанні урядовий законопроект щодо визнання «ДНР» / «ЛНР» терористичними організаціями. «За» проголосувало 270 нардепів. Представляючи документ, нардеп Антон Геращенко зазначив, що існує два варіанти того, як подібне рішення може бути введено в дію. Або ухвалу про визнання організації терористичною виноситиме Вищий адміністративний суд за поданням ГПУ та СБУ, або це робитиме РНБО. Наприкінці все скріплюється голосуванням у Верховній Раді. Як бачимо, процедура розтягнута у часі, проте це, напевно, краще, ніж нічого. Однак на ситуацію на фронті це не впливатиме жодним чином, що ж до міжнародних організацій, то вони розставили правильні акценти і без запізнілого голосування у Верховній Раді.