НОВИНИ ПЛЮС

22.01.2015

Епідемія Еболи стихає

Епідемія смертельної лихоманки Ебола, від якої померло загалом уже понад 8,6 тисячі осіб, пішла на спад. Про це під час виступу на Генеральній Асамблеї ООН повідомив глава місії всесвітньої організації з надзвичайного реагування на вірус Ісмаїл ульд Шейх Ахмед.

За його словами, три місяці тому в Ліберії, Гвінеї та Сьєрра-Леоне, які Ебола вразила найсильніше, число заражених подвоювалося щотри тижні. Тоді очікувалося, що до кінця року кількість інфікованих зростатиме на 10 тисяч за тиждень, але цього вдалося уникнути. «Завдяки вжитим глобальним зусиллям цей страшний сценарій не справдився, а спустошливе поширення захворювання сповільнилося. Епідемію вдалося переламати, і тепер ми в цілому починаємо спостерігати скорочення числа нових випадків зараження», — наголосив Ахмед. Зокрема, за його словами, значного успіху вдалося домогтися в Ліберії, де за чотири місяці кількість нових випадків зараження скоротилася у 30 разів — із 300 до 10.

Переворот у Ємені

Шиїтські повстанці захопили президентський палац у столиці Ємена Сані, примусивши очільника держави Абда Раббо Мансура Хаді до втечі. Влада у південному місті Аден – колишній столиці Ємену та найбільшому порту країни, — оголосила, що хоусити вчинили державний переворот, і призупинила повітряне та морське сполучення.

Рада безпеки ООН засудила збройні сутички у Ємені й висловила підтримку президентові Хаді. Вона також закликала покласти край протистоянню мирним шляхом. Втім шансів на це дедалі менше: ватажок повстанців Абд аль-Малік аль-Хусі звернувся до громадян із телевізійною промовою, в якій звинуватив президента Хаді у корупції та тиранії.

Ємен переживає глибоку кризу: повстанці контролюють дедалі більші території країни, уряд вкрай ослаблений, а в армії — розкол.

Путін їде з візитом до Будапешта

Президент Росії Володимир Путін 17 лютого здійснить офіційний візит до Угорщини.

Як повідомляє прес-служба Кремля, цей приїзд стане відповіддю на візит прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана в Москву 14 січня 2014 року. Як повідомив угорський міністр закордонних справ Петер Сіярто в коментарі місцевому радіо, сторони обговорять у Будапешті двосторонні відносини, питання енергетичної безпеки та конфлікт на сході України.

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>