Схоже, грузинська мрія про міліцію (чи поліцію), якій довіряють 84% громадян, отримала шанс на реалізацію і в Україні. Після прийняття Верховною Радою закону «Про національну поліцію» і оголошення про старт процесу реформування правоохоронних органів українці почали активно записуватися до лав новоствореного органу. Як зазначає прес-служба МВС, для цього потрібно заповнити анкету на офіційному сайті міністерства і власноруч віднести на Богомольця, 10 або ж заповнити онлайн. Набір триває три тижні: з 16 січня і до 6 лютого.
Узяти участь у відборі до лав Національної поліції можуть усі охочі віком від 18 до 35 років. Конкретних вимог комісія поки не висуває. Щоб заповнити заявку, потрібно мати паспорт громадянина України, ідентифікаційний номер, освіта може бути будь-яка — від базової загальної середньої і до вищої, прерогативу надає наявність водійських прав. Важливим пунктом анкети є колонка «Чи працювали Ви в органах внутрішніх справ? Коли, на якій посаді, причина звільнення?». Таким чином, експертна комісія хоче зробити новостворений правоохоронний орган повністю новим.
Один із ініціаторів та авторів закону «Про Національну поліцію» народний депутат Юрій Луценко зазначив, що головною метою нового законопроекту є знищення старої радянської системи, коли цивільний міністр одночасно очолює всю структуру міліції. Тепер відставка міністра не означатиме автоматичну зміну начальника поліції.
Проте подання анкети не означає автоматичного потрапляння до лав Національної поліції. За словами, експертів і народних депутатів, конкурс буде немалий. «Судячи з усього, бажаючих працювати в Національній поліції чекає великий конкурс. За першу добу до конкурсної комісії надійшло майже 4000 анкет. Для розуміння: всього офіс планував набрати три тисячі осіб, з яких після тестування повинні залишитися близько 2000 абітурієнтів»,— зазначив народний депутат Мустафа Найєм. Під час відбору передбачені спеціальні тестування із використанням поліграфів.
Новостворений орган буде поділено на 6 підрозділів: кримінальної поліції, поліції громадської безпеки, транспортної поліції, дорожньої поліції, поліції охорони, судової поліції. Формування підрозділів буде здійснюватися вже після відбору анкет. Сама поліція почне працювати вже за 6 місяців.