Власники білоруських інтернет-сайтів відтепер нестимуть відповідальність навіть за коментарі користувачів. Про це позавчора заявила міністр інформації Білорусі Лілія Ананич під час онлайн-конференції на сайті агенції «Бєлта».
«Згідно із законом про ЗМІ, відповідальність покладається на власників сайтів. Орган державної влади, який зобов’язаний контролювати дотримання законодавства у цій галузі, видаватиме власникам попередження, якщо у коментарях знайдеться інформація, поширення якої заборонено законом, завдає шкоди державним та суспільним інтересам або містить неправдиву, образливу інформацію», — заявила Ананич.
На запитання, чи законодавство охоплює також інтернет-форуми та блоги, міністр відповіла, що абсолютно вся інформація, яка міститься на сайті, вважається медіа-продуктом. На її думку, закон про ЗМІ жодним чином не порушує свободу слова в інтернеті, «якщо розглядати її з точки зору громадянина Республіки Білорусь і патріота своєї країни».
Зміни до закону про ЗМІ, якими розширюються повноваження попередньої редакції, затвердили в грудні минулого року обидві палати білоруського парламенту, а 20 грудня їх підписав президент Олександр Лукашенко. Вони набрали чинності з 1 січня. Ці поправки жорстко розкритикувала незалежна Білоруська асоціація журналістів, яка висловила переконання, що закон надає владі додатковий інструмент обмеження доступу до інтернет-ЗМІ. Відповідні зміни БАЖ пов’язує з наближенням президентських виборів у Білорусі, які мають відбутися не пізніше 15 листопада.
Представниця ОБСЄ з питань свободи преси Дуня Міятович назвала оновлений закон великою загрозою для свободи слова і ЗМІ. «Ці поправки базуються на нечітко сформульованих правових параграфах і надають державі широке право чинити перепони у поширенні будь-якої інформації, яка розміщена в інтернеті», — наголосила експерт.