До Землі стрімко наближається величезний — півкілометра в діаметрі — астероїд. У разі зіткнення з космічним тілом такого розміру наша планета зазнала б значних змін. І йдеться не лише про руйнування, завдані безпосередньо астероїдом, а й про глобальні трансформації — клімату, життєвих форм тощо. За однією з версій, саме зіткнення з астероїдом, причому, швидше за все, помітно меншим, свого часу призвело до вимирання динозаврів.
Утім астрономи заспокоюють — небесне тіло, позначене як 2004 BL86, Землі не загрожує. 26 січня астероїд наблизиться до Землі на найкоротшу відстань, яка при цьому все одно дорівнюватиме трьом дистанціям між нашою планетою і Місяцем. З астрономічної точки зору, це означає фактично впритул, тому астероїд віднесено до категорії потенційно небезпечних. Але насправді він розминеться із Землею на відстані 1,2 мільйона кілометрів.
Наразі 2004 BL86 не становить для Землі безпосередньої загрози, зате неабияк тішить науковців, які можуть спостерігати за його проходженням фактично «зблизька». Втім це стосується не лише професійних астрономів, а й любителів. Адже небесного гостя можна буде добре розгледіти й за допомогою аматорських телескопів, і навіть біноклів із багатократним збільшенням.
Астероїд 2004 BL86 був відкритий 30 січня 2004 року за допомогою телескопа в штаті Нью-Мехіко, який працює у рамках Проекту пошуку близьких до землі планетоїдів імені Лінкольна (Lincoln Near-Earth Asteroid Research — LINEAR).
Наступна «близька зустріч» Землі з космічним об’єктом такої величини станеться аж через 12 років — у 2027-му, коли повз нашу планету прямуватиме астероїд 1999 AN10.