Минулий 2014 рік став найтеплішим за всю історію спостережень, яка ведеться від 1880 року. Про це повідомляє Бі-Бі-Сі з посиланням на американських науковців з урядових структур. Згідно зі звітом НАСА та Національного управління океанічних і атмосферних досліджень, загалом середня температура планети на 0,68 градуса Цельсія перевищила довгострокову середню температуру.
У деяких частинах світу минулого року було побито рекорди температур, зокрема в багатьох районах Європи, частині Австралії та у США. Раніше британська Метеорологічна служба оголосила, що 2014-й став найспекотнішим і в Британії, де спостереження ведуться з 1910 року.
Як зазначив Боб Ворд з Інституту досліджень кліматичних змін Грентама, ці дані «спростовують міф про те, ніби глобальне потепління зупинилося». «Після рекордних температур минулого року уряди всього світу повинні звернути увагу на масштабні ризики, які несе зміна клімату», — каже фахівець. На його думку, потрібні негайні дії, зокрема — укласти міжнародну угоду щодо скорочення викидів парникових газів на саміті в Парижі, запланованому на грудень цього року.
Світова метеорологічна організація відзначила такі екстремальні явища 2014 року: у вересні в деяких районах Балкан випало вдвічі більше опадів, ніж у середньому, а в деяких частинах Туреччини — вчетверо більше; в місті Гулімін у Марокко за чотири дні випала майже річна норма дощів; у західній Японії в серпні ішли найсильніші дощі за всю історію спостережень; окремі райони в західній частині США потерпали від стійкої засухи, як і певні регіони Китаю, Центральної та Південної Америки; тропічних штормів було зафіксовано менше ніж у середньому — 72 проти 89.
Довготермінову середню глобальну температуру вираховують на основі даних, які були зібрані у період з 1951 по 1980 рік. Відповідні розрахунки для Світової метеорологічної організації проводять три головні синоптичні центри планети: два американські та один британський. Ці сукупні дані свідчать, що 2014 рік став рекордним за середньою температурою світових океанів. Щоправда, температура суші рекордів не била, але сумарний результат із океанами показав, що Земля розігрілася найбільше за понад 130 років.
Якщо поглянути на карту НАСА, то територія України (разом із територією Західної Європи, західної частини США, східної частини Росії та Північної Африки) належить до тих регіонів планети, де температура є на 1-2 градуси вищою у порівнянні з базовими за період 1951—1980 років.