Парламентський четвер почався з питань військово-мобілізаційних. Рада затвердила указ Президента Порошенка, який той підписав 14 січня, і таким чином підтримала оголошення нової хвилі мобілізації. «За» проголосували 268 парламентаріїв, хоча цифра могла бути і більшою — близько 30 депутатів з Блоку Петра Порошенка проігнорували ініціативу свого партійного «патрона».
Виступаючи з парламентської трибуни, секретар РНБО Олександр Турчинов обґрунтовував потребу в мобілізації войовничими намірами Росії: «Можливі два основні сценарії. Перший — відновлення ворогом воєнних дій за активної участі збройних сил Російської Федерації, наслідком чого може стати повномасштабна континентальна війна». Тоді як другий сценарій полягатиме у намаганні Росії активізувати терористичну діяльність на території України та перетворити протистояння на затяжний конфлікт.
Власне, другий сценарій впроваджується, тож нічого принципово нового Турчинов не повідав. Що ж до повномасштабної війни, то версія щодо її початку звучить так часто, що мимоволі закрадається підозра, чи не вигідний нинішній владі стан перманентного напруження у суспільстві, коли думки про небезпеку відволікають від оцінки дій керівництва країни. Хоча неадекватність Кремля під сумнів ніхто не бере — гіпотетично можливо все, ба навіть ядерна атака, про яку попереджає російський політолог Андрій Піонтковський.
Турчинов також закликав депутатів приділити увагу трьом законопроектам, які виносяться на розгляд Ради. Перший стосується збільшення призовного віку з 18 до 20 років (при цьому граничний призовний вік, як і раніше, лишається на рівні 27 років). Другий законопроект присвячено заходам щодо підсилення військової дисципліни. Третій є по-своєму унікальним документом. У ньому йдеться про зняття обмежень щодо призову до лав ЗСУ народних депутатів. «Я повністю підтримую цей проект закону, сподіваюся, що Верховна Рада найближчим часом проголосує за нього, і в першу чергу ми будемо призивати тих депутатів, які привселюдно дуже піклуються про жителів Донбасу, а насправді працюють на іншу країну, що проводить агресивні дії проти України», — прокоментував документ Турчинов.
А тим часом, поки у парламенті обговорювали нові закони, Президент Порошенко наклав вето на один зі «старих», точніше — з уже проголосованих Радою. Йдеться про мораторій на відчуження майна за валютні кредити — глава держави зупинив дію документа, пояснивши це тим, що закон «комплексно не вирішує проблеми», передає прес-служба Президента. Ветований законопроект мав захистити майно (і в першу чергу нерухомість) тих, хто через скрутні фінансові обставини не може сплачувати позику, проте, задовольняючи інтереси позичальників, депутати поставили під удар інтереси вкладників банків, вважає Президент.
Ще один сюжет учорашнього дня стосується ймовірної відставки Генерального прокурора України. Віталію Яремі інкримінують відсутність розслідування розстрілів на Майдані, незадовільну роботу щодо переслідування Януковича та наближених до нього персон, нульову активність щодо їх екстрадиції плюс відсутність судового переслідування екс-урядовців. За звільнення Яреми вже зібрано підписи 68 народних депутатів — як позафракційних, так і членів Блоку Порошенка, «Народного фронту», «Самопомочі», «Батьківщини». Чим завершиться цей сюжет, говорити зарано, але профільний парламентський комітет вже проголосував за недовіру очільнику ГПУ, повідомив народний депутат України Єгор Соболєв.