Не підривайте патріотичний дух українців

15.01.2015

Обставини, що склалися в нашій країні, хвилюють, якщо не сказати більше, кожного українця. Не буду зупинятися на причинах, що призвели до цього за часів попередніх керівників держави, а це — 23 роки Незалежності. Усі президенти повторювали помилки українського керівництва 1918—1920 рр., а окремі свідомо вели справу до роззброєння держави, готуючи її до загарбання ворогами.

Зупинюсь на деяких «прокольних» моментах за часів Вашої діяльності і висловлю свої пропозиції щодо виходу України з цієї ситуації. У перші години свого керівництва Ви заявили, що «для врегулювання питання сходу України потрібно кілька днів, а може, і годин». Коментарі зайві. Наступним кроком було таємно від громадськості (засідання Верховної Ради у закритому режимі) прийнято Постанову про надання особливого статусу цим територіям (Донецька та Луганська області). Ще більше здивувало запевнення, висловлене вашими однодумцями, на користь цього рішення, що, мовляв, Україна буде в райських умовах, і вони (донецькі та луганські жителі) самі «побіжать» до України.

На тлі хвилі патріотизму, що охопила всю Україну в боротьбі проти сепаратизму, не менш помилковою була Ваша заява, що «...альтернативи мирному вирішенню питання немає». Це не сприяло посиленню патріотичного духу, а навпаки. За завісою так званих перемовин за участю представників самопроголошених республік та представників російської сторони ворог гуртував і гуртує свої зусилля до захоплення нових територій, завдаючи чимало втрат нашій стороні в людях і техніці.

На мій погляд, причина всіх цих прорахунків — не до кінця усвідомлена або погано вивчена історія зародження і виникнення сусідньої держави. А ця країна, з її етносом, виникла як «продукт» Золотої Орди (саме так стверджують російські, і не тільки, історики на зразок Соловйова та Карамзіна, за походженням татарина). Етнос цієї держави формувався на фінно-ординському ґрунті. Заснувавши Москву (до речі, фінська назва) із заселенням знатних ординських родин, вони закріпили й ординські назви за окремими районами міста — Басманка, Таганка, Ординка, Арбат тощо. Росія фактично є нащадком імперії Темуджина, яка простягалася від Тихого океану до Карпат. Вона, Росія, є і за ментальністю нащадком племен, що входили в Орду. Зародившись в умовах суворого клімату Північно-Східної Азії, вони, за твердженням китайських істориків, «народжувалися і виростали на конях». Для них війна — це спосіб життя. Ці племена названі були татарами. Саме таку стратегію виробляли всі правителі Росії. Утвердити Росію в межах імперії Темуджина — заповітна мрія московських володарів усіх часів. І вони зараз намагаються її реалізувати.

Зрозуміло, що в їхніх планах «ДНР» і «ЛНР» — це лише перші кроки: в уяві російських мілітаристів можуть з’явитися Харківська, Київська та інші республіки. Надії на якісь перемовини чи мирні вирішення є ілюзорними, це шлях у нікуди.

Мої пропозиції (вони співзвучні з позиціями низки політиків, патріотів України). Перше: мобілізувати всі людські ресурси, ввівши особливий стан у країні, відмобілізувати щонайменше один механізований корпус (на зразок 10-го механізованого корпусу РГК у часи ВВв, введеного в дію на заключному етапі війни). Друге: відмобілізувати щонайменше одну танкову армію, забезпечивши повну перевагу на стратегічних ділянках, приступивши до звільнення території України від ворогів. Третє: забезпечити автотранспортом такі формування. Це буде нелегко, тому слід звернутися по допомогу до наших прихильників (насамперед США). У роки Другої світової війни США поставили Червоній армії близько 500 тис. автомобілів різного типу.

Окремо про роль російського православ’я. Воно було духовним мечем на службі у ханів Орди і залишилось таким у політиці підкорення сусідніх народів Московським князівством (пригадати хоча б поневолення Пермського князівства). Його роль не змінилася і в наші дні, більше того — його єпархії «гарно» господарюють на теренах України, створюючи різні союзи, наприклад на Київщині діє «Союз православних сил України».

Пригадати хоча б вояжі до Києва головного російського попа, митрополита Кирила (мордвина Гундяєва). Повністю екіпірований поїзд (20 вагонів із 3 вагонами-ресторанами) забезпечував досить чисельну духовну братію, яка разом з Януковичем проводила молебні біля пам’ятника Хрестителю Русі, пропагуючи ідеї «русского міра».

Потрібно усвідомити, що війна буде тривалою і вимагатиме відповідних організаційних заходів і витривалості. Свого часу Орда Темуджина під проводом Батия була зупинена силою. І зараз іншого не дано.

Я буду радий втіленню в життя моїх пропозицій, адже іншого виходу немає — державність України поставлено на кін!

Олександр ХОМЕНКО, інвалід Великої Вітчизняної війни
с. Крюківщина, Святошинський район, Київська область
 • Аби жолуді, а до дуба — байдуже...

  Чисельність населення у будь-якій країні є фактором, що безпосередньо впливає на подальший розвиток суспільства — уповільнює чи прискорює його, а також вважається базисом економічного, соціального, політичного, культурного, духовного та інтелектуального розвитку держави. >>

 • Яйце, прапор і безсмертна душа

  На перший погляд, це несумісні речі, проте вони є різними формами матерії та енергії, перетворені фізикою і біофізикою. Багато тисячоліть людина пізнавала Світ — від плескатої Землі до нейтрона й пульсара; пристосовувалася до природи, накопичувала досвід використання природних явищ на свою користь. Незрозумілі явища приписували «галузевим» богам; творилися міфи, з яких формувалася релігія. >>

 • Історія повторюється і вчить

  Події, які відбуваються у сучасному світі, вимагають від нас, українців, бути особливо пильними. Озвіріла влада Москви йде на все, щоб порушити встановлений мир і порядок у світі, одурманити населення Росії, виправдати свою агресивну політику щодо своїх сусідів. Особливу роль у цій справі відіграє Московська церква як підрозділ ФСБ. >>

 • Прийми, загарбнику, нашi дари...

  Проблеми, притаманні нашому життю, не зникли після виборів до Верховної Ради, а лише загострилися та ще й довели, що виборець не мудріший за дурного карася. Подивімося на партії, які прийшли в парламент. >>

 • Фальшива назва держави

  Після Полтавської битви 1709 року, зламавши незалежницький спротив волелюбних українців на чолі з Мазепою, московський цар Петро І в 1721 р. проголосив Московію називати Росією, а себе — імператором Російської імперії, хоча Залісся (тобто Московія) ніякого відношення до Київської Руси-України не мало, її історичне минуле — в Золотій Орді. >>