Біда жене людей із буремного Донбасу в більш тихі та спокійні регіони. Втім, як з’ясувалося, дехто з вимушених переселенців забуває про закони гостинності й починає поводитися як удома. Днями на вулиці Дніпробудівська в Дніпродзержинську місцеві патріотично налаштовані жителі помітили двох порівняно молодих людей за вельми специфічним заняттям. Незнайомці замість сніговика чи якогось казкового героя вирішили прикрасити вулицю сніговою скульптурою у вигляді трьох літер — абревіатури «ДНР». Коли ж чоловіків затримали, виявилося, що вони є переселенцями з міста Ясинувата. В міру віддухопеливши зухвальців, місцеві патріоти здали їх до міліції.
Інша проблема з переселенцями з Донбасу виникла у шахтарському Павлограді, від якого до кордону з сусідньою Донецькою областю — рукою подати. Тут уже зафіксовано низку випадків шахрайства з так званими «адресними виплатами» для біженців із зони бойових дій. Ці гроші в сумі 884 гривні для непрацюючих та 442 гривні — для працездатних мають виплачуватися протягом 6 місяців. І хоча з близько 5 тисяч зареєстрованих на сьогодні у Павлограді переселенців по «адресну допомогу» поки що звернулися 1443 родини, вже знайшлися спритники, які спромоглися отримати навіть ці зовсім незначні суми, не маючи на них права. Вони з підробними документами приїхали до Павлограда зранку, а під вечір, iз грішми, повернулися назад, до Донеччини.
Навчені гірким досвідом перших кроків «адресних виплат», співробітники управління із соціальних питань міста гірників створили спеціальну робочу групу, яка перевіряє, чи справді люди, які отримують від держави гроші, насамперед призначені для оплати оренди житла чи комунальних послуг, є переселенцями.
За даними Управління ООН Верховного комісара у справах біженців, станом на 19 грудня 2014 року на Дніпропетровщині нараховувалося 57 346 біженців, кількість яких тільки за місяць зросла майже на 20 тис. І підстав для зменшення темпів такого вимушеного переселення поки що немає.