Український гімн? За ґрати!
Своєрідно вирішили підтримати українську льотчицю Надію Савченко московські активісти. Вони під’їхали на авто до СІЗО №6, де утримують українку, і увімкнули на всю гучність Гімн України. Втім акція тривала недовго — за інформацією агенції ОВД-Інфо, яка посилається на одного із затриманих Олега Мокрякова, за мить дорогу їм перегородив поліцейський бус. «Люди в камуфляжі, заламуючи затриманим руки, змусили активістів покинути автомобіль і пройти в поліцейський автобус. Після цього всі четверо були відвезені у відділення внутрішніх справ «Печатніки», йдеться у повідомленні.
Серед затриманих, крім Олега Мокрякова, були Івана Дудка, журналіст видання «Грані.ру» Олександр Агєєв та Катерина Мальдон. Остання відома тим, що, після «стрілянини» актора Михайла Порєченкова в Донецькому аеропорту, під час вистави кинула йому на сцену пістолет зі словами «На, Мішо, постріляй».
Як стало відомо, затриманих розвели по різних кімнатах, забрали телефони і намагалися обшукувати. Адвокатів, які приїхали до «Печатніків», теж до активістів не пустили.
«Сегодня» — з Бузиною
Скандально відомий автор книги «Вурдалак Тарас Шевченко» та серії скандальних публікацій у ЗМІ Олесь Бузина очолив редакцію газети «Сегодня». Про це повідомила прес-служба холдингу «Сьогодні Мультимедіа», що входить до холдингу «Медіа Група Україна», яким володіє Рінат Ахметов. «Перед редакцією стоять нові амбітні завдання, а досвід і професійні якості Олеся допоможуть виданню вийти на новий рівень, зроблять газету «Сегодня» ще більш цікавою і затребуваною серед читачів», — прокоментував це призначення генеральний директор холдингу «Сьогодні Мультимедіа» Василь Потапов.
Сам Бузина запевнив, що у своїй редакційній політиці в першу чергу керуватиметься пошуком правди. «Для газети «Сегодня» ніколи не було і не буде заборонених тем. Команда видання завжди керувалась і буде керуватися тільки пошуком правди. Давня журналістська істина свідчить, що стаття тільки тоді гарна, коли приречена на переказування. Саме цього простого принципу ми й будемо дотримуватися», — зазначив він. Що це буде за правда і в чиїх інтересах вона використовуватиметься, екс-кандидат у народні депутати від партії «Рускiй блок» не уточнив.
Ювілей Вербицького відзначать на державному рівні
Верховна Рада підтримала проект постанови про відзначення на державному рівні 200-річчя з дня народження автора музики до українського національного Гімну «Ще не вмерла України», композитора, громадського діяча Михайла Вербицького, яке припадає на 4 березня.
У рамках святкувань Міністерству освіти рекомендовано провести наукові та науково-практичні конференції, «круглі столи», присвячені життю та діяльності Михайла Вербицького, а Львівській міській раді — встановити пам’ятник Вербицькому у Львові, місті, де він жив та працював. Також співавтор постанови Оксана Юринець виступила з ініціативою розпочати підготовку матеріалів та артефактів для створення музею Вербицького у Львові, а також встановити пам’ятні дошки у церквах двох сіл на Львівщині, де Вербицький був священиком.
«Я вірю, що в майбутньому ми будемо співати гімн не з сумом, як ми сьогодні це робимо у шану нашим героям, а з гордістю й усмішкою, дивлячись з упевненістю у своє майбутнє», — зазначила депутат.