Уже 15 країн Європейського Союзу підтримали ідею створення російськомовного телеканалу, який буде фінансуватися з бюджету ЄС. З ініціативою запуску такого каналу виступила Латвія, яка з 1 січня перебрала головування в Євросоюзі. Формула мовлення ще не обумовлена, але головна мета майбутнього телебачення сумніву не підлягає — нейтралізувати масовану кремлівську пропаганду, якій ЄС серйозно налаштований протидіяти. Так, як за часів СРСР це робило «Радіо «Свобода», голос якого проривався з вільного Заходу в приймачі радянських слухачів через кадебістські «глушилки».
Російськомовні секції на цей час мають Бі-Бі-Сі, «Німецька хвиля» та «Радіо «Вільна Європа» («Радіо «Свобода»), але на тлі масивних грошових вливань Кремля у створення пропагандистської машини, як у межах Росії, так і за кордоном, цього вже замало. Головними інструментами нинішньої, путінської пропаганди вважають телеканал RT (раніше Russia Today) та нещодавно створену агенцію «Спутнік».
ЄС також прагне протидіяти обмеженню присутності закордонних ЗМІ у Росії. Через нові правові вирішення з цієї країни пішли багато західних журналів та телеканалів.
«Потрібен євросоюзний російськомовний телеканал, який інформував би про те, що відбувається на сході Європи. Ми віддавна говоримо про таке вирішення у неформальних розмовах», — пояснює посол Латвії при ЄС Ільзе Юхансон, висловлюючи сподівання, що невдовзі для створення такого ТБ-каналу буде отримано схвалення всіх без винятку держав-членів Євросоюзу.
За приклад боротьби з московською пропагандою в Брюсселі ставлять... Україну. Адже Київ заблокував можливість мовлення на своїй території багатьом російським станціям та запровадив візові санкції для багатьох російських журналістів-пропагандистів. Україна також створює власні ЗМІ, які мають конкурувати за популярністю з російськими медіа — так, у середині минулого року розпочав мовлення англомовний інформаційний телеканал Ukraine Today.