«Популярні» від початку грудня в Україні віялові відключення електроенергії «докотилися» і до досі відносно стабільного в цьому плані анексованого Криму. Ще у середу опівдні народ несподівано застряг у суцільних автомобільно-автобусних «тягнучках» і корках через непрацюючі світлофори, повсюди зник мобільний зв’язок. Навіть місцевий парламент змушений був продовжувати роботу при свічках та ліхтариках. Цей «армагедон», який зачепив ледь не весь півострів, тривав майже півтори години.
Цікаво, що буквально напередодні «глава» республіки Аксьонов на прес-конференції запевнив, що всі проблеми щодо постачання електроенергії вирішені, позаяк Росія і Україна підписали відповідний контракт. Коли ж виявилось, що це не зовсім так, то «глава Криму» не вигадав нічого іншого, як назвати тотальне знеструмлення… «ворожою диверсією». «Україна хоче показати, що у них в рукаві є ресурс, що дозволяє обнулити наші мережі», — цитує його висловлювання відомча прес-служба.
Утім, про можливі перебої зі світлом у Криму знали від самого початку. Ще у березні той же Аксьонов анонсував монтаж на півострові дев’яти потужних мобільних газотурбінних електростанцій. Показово, що кілька днів тому міністр енергетики Олександр Новак поспішив повідомити, що монтаж цих електростанцій загальною потужністю біля 300 МВт завершено, додавши, що на це з федерального бюджету планувалося виділити 2,145 млрд. рублів. Однак в критичний момент електростанції так і не запрацювали.
Тепер дефіцит електрики кримська влада сподівається покрити за рахунок сонячних електростанцій. Принаймні таке провладному «Кримінформу» напередодні заявив тутешній міністр палива і енергетики Сергій Єгоров. Запровадження ж на півострові віяльного вимкнення електрики він пояснив аваріями відразу на двох місцевих електростанціях. «Сьогодні (24 грудня. — Авт.) у нас виникли проблеми з тепловою генерацією — у нас аварія на Сімферопольській ТЕЦ і на станції в Саках, тому ми маємо низький рівень генерації в Криму — всього близько 320 МВт»,— повідомив міністр. Тоді як у пікові години обсяг споживання, за його словами, втричі більший. Україна ж встановила для Криму квоту в 400 Квт.
Одночасно «під ялиночку» жителям півострова офіційно повідомили, що з 1 січня 2015 року за спожиту електрику їм доведеться сплачувати на 15% більше, а з 1 липня — ще на стільки ж.