Представники голландської та української слідчої групи, які досліджують обставини катастрофи Боїнга-777 у липні на території Донбасу, оприлюднили інформацію про хід розслідування. Вони все більше схиляються до версії, що літак був збитий терористами з ракетно-зенітної установки «Бук». За їхньою інформацією, експертиза тіл загиблих виявила фрагменти, що, ймовірно, можуть бути рештками ракети. «Проведено ідентифікацію більшості загиблих. У деяких тілах жертв було виявлено металеві фрагменти, які не відповідають матеріалам обшивки і конструкції літака і можуть бути елементами ракети, що збила літак», – заявили в СБУ.
Прокурор Нідерландів Фред Вестербеке наголосив, що слідство має виключити можливість застосування іншого виду зброї. Проте він зазначив, що «численні повідомлення в ЗМІ вказують в одному напрямку: лiтак МН 17 був збитий зенітно-ракетною установкою. Ми розслідуємо це, але ми не можемо закривати очей на існування інших сценаріїв катастрофи». На думку прокурора, розслідування потребує ще багато часу, тож, швидше, остаточні результати розслідування цієї катастрофи з’являться не раніше, як через рік.
Тим часом власним розслідуванням зайнялись журналісти з Нідерландів. Голландське видання Rtlnieuws.nl опублікувало три фотознімки перших хвилин авіакатастрофи, зроблені випадковим свідком, повідомляє «Європейська правда». На перших двох знімках видно вертикальний білуватий струмінь, який тягнеться від місця, де могла бути запущена ракета. На третій фотографії можна побачити великий чорний шлейф диму, ймовірно, від падіння літака. Ці фото не можна вважати прямими доказами того, що Боїнг-777 збив «Бук», утім колишній командувач ВПС Тео Уокер у коментарі виданню зазначив, що слід на фото «з високою ймовірністю є слідом запущеної зенітної ракети». Та й сумніватися в недостовірності фото, на думку голландського видання, не варто, адже фахівці у сфері ІТ запевнили журналістів, що фото є оригінальними і з ними не проводилося жодних маніпуляцій.
ВІДПОВІДЬ ЧЕМБЕРЛЕНУ
Російські журналісти теж не могли оминути увагою інформацію від своїх голландських колег і практично одразу знайшли власного «свідка», який, звісна річ, видав на-гора абсолютно протилежну інформацію. Так, видання «Комсомольская правда» опублікувало інтерв’ю з невідомим українським льотчиком, який «перейшов на службу до лав ЗС РФ». Так от, цей льотчик, за версією газети, бачив, як у день трагедії з аеропорту в селищі Авіаторське (Дніпропетровськ) піднявся в небо штурмовик Су-25, оснащений ракетами класу «повітря-повітря», а пізніше повернувся без них. Чи врахує міжнародна комісія ці «свідчення» і чи існує насправді цей свідок, поки незрозуміло. Однак російська публіка наживку заковтнула. Як і версію, активно поширювану в Росії одразу по трагедії, що на місці Боїнга мав опинитися літак iз російським президентом.