Ярмарок «Різдвяний арсенал» у «Мистецькому арсеналі» зібрав у столиці понад 120 майстрів з усієї України. У перший же день його роботи відвідувачів було чимало, більшість — батьки з дітьми віком до десяти років. Малеча з цікавістю розглядала ялинки та кружляла під різдвяні мелодії, багатьом сподобалися іграшки ручної роботи. Восьмирічна Софійка розповідає: «Мені найбільше сподобалися іграшки-овечки. Це символ майбутнього року». На моє питання, що хоче, щоб приніс їй Святий Миколай, відповідає: «Мир нашій країні».
Цьогорічний «Різвяний арсенал» неможливо уявити без благодійних акцій. У залі відведено місце для акції «Арсенал добрих справ». Генеральний директор «Мистецького арсеналу» Наталія Заболотна розповіла: «Ми збираємо теплі речі, іграшки та все необхідне для дітлахів, які стали заручниками ситуації у сирітських будинках у гарячих точках Донеччини та Луганщини. Закликаємо всіх, купуючи подарунок своїй дитині, не забувати, що навколо так багато тих, хто потребуває вашого тепла і вашого доброго серця».
Бум на патріотичні товари не вщухає. Прилавки рясніють синьо-жовтими кольорами. Багато одягу з патріотичними малюнками, прикраси у формі Державного герба, віночки для дівчат. Студентки-третьокурсниці одного зі столичних вишів Ірина та Юлія вибирали сережки ручної роботи патріотичних кольорів. «Це недорогі і практичні подарунки для подружок», — пояснюють дівчата.
Продавчиня ялинкових прикрас знайомить із асортиментом, виробами з фанери. Майже все — нерозмальоване. Пояснює, що така продукція дешевша, а маленьким дітям цікаво вдома розмалювати таку прикрасу і долучитися до процесу створення іграшки. Заготовки недорогі, тому біля товару скупчилось чимало покупців. Шестирічна Соломія вибрала кілька прикрас — ангелика, овечку та оленя. «Хочу ввечері розмалювати їх iз татом і мамою», — ділиться зі мною.
Майстриня Марина Курукчі на ярмарку продає керамічний посуд із кримсько-татарським орнаментом. Його виготовляє власноруч iз червоної та білої глини. Мені пояснює кожний знак на розмальованій синьо-жовтим кольором мисці. «В давнину вважали, що в орнамент вкладається проект майбутнього», — каже Марина. На моє запитання про колір орнаменту відповідає: «У кримськотатарському орнаменті є асиметрія кольорів. Варіативність кольору передбачає варіативність майбутнього, але таким чином, щоб усе склалося благополучно».
На «Різдвяному арсеналі» представлено і багато книжок. Не зовсім зручним виявилось їх розташування. Видавництва були «розкидані» серед інших фірм, тому відвідувачам, які прийшли по книжкові новинки, довелось обійти увесь зал. Охоче купують казки, якісні подарункові видання. Ціни на книги поки залишилися на місці, проте багато продавців говорять, що скоро таки вартість книг збільшиться.
Єгор на «Різдвяному арсеналі» продає санчата ручної роботи. Їх разом зі своїм другом Віталієм роблять власноруч. Матеріали для виготовлення — лише натуральні, токсичних фарб не використовують. Товари — на різний смак, є маленькі санчата для дітей, а є великі — для всієї родини. Майстрам ця робота приносить неймовірне задоволення. «Це серйозна і дуже позитивна «хвороба», — жартує Єгор.
У кінці залу розташована сцена. На ній пiд час «Різдвяного арсеналу» перед відвідувачами виступлять Дитячий фольклорний театр «Дай Боже», Київський дитячий хор «Щедрик», колектив «Дитяча опера», хор Муніципального театру опери і балету для дітей та юнацтва, хор «Веснівка», гурт «Шпилясті кобзарі» та інші.
Також у програмі «Різдвяного арсеналу» більше ніж 60 майстер-класів та читань казок, вистави, розваги, різдвяні солодощі та частування, музична сцена та ігри, пошта Святого Миколая, клуб ілюстраторів Pictoric, планетарій «Планета казок», відеозона тощо.
Спражнє свято планують для маленьких відвідувачів 19 грудня. На них чекає зустріч зі Святим Миколаєм.
Ярмарок триватиме до 21 грудня. Вартість вхідного квитка — 50 гривень, для студентів та пенсіонерів — 20 гривень. Для дітей до 12 років вхід вільний.