Напередодні зустрічі у Мінську тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі, попередньо запланованої на неділю, в зоні АТО жодних змін. При цьому самі терористи, які раніше всіляко затягували «Мінськ-2», нині продукують багато слів, але мало дій. Представники терористичних «ДНР» і «ЛНР», відчуваючи підтримку Кремля, договорилися вже до того, що тепер планують вимагати у Мінську не лише відновлення соціальних виплат на окупованій ними ж території, а й розширення їхнього контролю на всю територію Донецької та Луганської областей в їхніх адміністративних межах. Мовляв, віддайте нам Маріуполь, Слов’янськ та інші міста, а там, може, й буде вам мир. Зрозуміло, що до серйозних підсумків у Мінську такі заяви не призведуть. Адже головна мета такого неконструктиву — всілякими способами зірвати виконання Мінських домовленостей, серед яких і відведення важкої артилерії, і обмін військовополоненими, і відновлення українською стороною контролю на кордоні, і виведення російських військ.
Поки що бойовики займаються відвертою «показухою»: за даними групи «Інформаційний спротив», на Луганщині окупанти відвели військову техніку і бійців лише на лівому фланзі і на невелику глибину. Мовляв, подивіться, ми вже почали виконувати Мінські домовленості, а українська сторона — ні. Паралельно ж у район Станиці Луганської прибула чергова партія бойовиків та техніки (гармати, броньовані машини тощо). При цьому за попередню добу терористи 7 разів обстріляли позиції сил АТО та житлові квартали на Луганщині, повідомляє «губернатор» області Геннадій Москаль.
Перегрупування та готовність терористів до продовження «позиційної війни» спостерігається і на Донеччині. Так, у північних районах Донецька бойовики перегрупувалися, наперед висунулися бійці так званого «Мотороли» й кілька підрозділів російських військ. На передову окупантам регулярно підвозять боєприпаси. Якщо позавчора бойовики обстріляли сили АТО 10 разів, то в ніч на четвер вчинили три збройні провокації. Як повідомляє прес-центр АТО, зокрема, окупанти безуспішно атакували й Донецький аеропорт.
Водночас Держприкордонслужба зафіксувала передислокацію російських військ уздовж українського кордону. «Є інформація, що передислокується важка бронетехніка, артилерія як в одному напрямку, так і в іншому фіксуємо пересування підрозділів збройних формувань, дуже відкрито фіксуємо, що й у форму військовослужбовців РФ вдягнені теж, — повідомив перший заступник голови Держприкордонслужби Василь Серватюк. — Українські прикордонники готові відбити ймовірну агресію супротивника».
ГЕРОЯМ — СЛАВА!
Із моменту введення «режиму тиші» 5 вересня в результаті обстрілів бойовиків загинули 162 військовослужбовці Збройних сил України. Такі дані наводить в.о. спікера Генерального штабу ЗСУ Владислав Селезньов. «Із початку оголошення режиму припинення вогню, йдеться про 5 вересня, бойовиками незаконних терористичних збройних формувань було здійснено 4302 обстріли позицій українських військових. З 9 грудня ЗСУ розпочали реалізацію мирного плану двостороннього припинення вогню. За цей період було здійснено 119 обстрілів позицій сил українських військових у зоні АТО», — каже пан Селезньов. Крім того, за його словами, з 5 вересня поранення отримали 300 українських військових, 12 iз них — важкі поранення. Ще 185 осіб особового складу ЗСУ перебувають у полоні, 298 вважають зниклими безвісти.
Інші силові відомства наразі не наводять власну статистику загиблих, поранених і полонених за останні чотири місяці.