Чесна Феміда через шість років
Атестація суддівського корпусу, яка буде проведена в рамках судової реформи в Україні, займе не менше шести років, вважає заступник голови адміністрації Президента Олексій Філатов. Адже в Україні майже 9 тис. суддів. За його словами, зараз обговорюється проведення атестації в першу чергу для суддів Верховного, касаційного та апеляційних судів. У рамках атестації на кожного суддю буде заведено приватне досьє, де відображатимуться результати його діяльності за відповідний період.
«У тому числі і статистика розгляду справ, подані скарги на суддю і результати їх розгляду, а також будь-яка інформація, що стосується відповідності судді критеріям, які встановлені законодавством, — каже пан Філатов. — Судді першої інстанції можуть, iз певними винятками, на першому етапі залишитися не охопленими цією атестацією. Але надалі ми опрацюємо ті додаткові заходи, які дозволять відсіяти некваліфікованих і корумпованих суддів».
Новий Трудовий кодекс — за місяць-півтора
Кінцевий варіант нового Трудового кодексу України планується підготувати до лютого, розповів міністр соціальної політики Павло Розенко в ефірі «Громадського ТБ». За його словами, Трудовий кодекс, який був внесений і вже пройшов перше читання, «має багато позицій, які мене не влаштовують». Тому, за словами міністра, зараз триває робота над конкретними пунктами кодексу. «Я маю таку амбітну мету — щоб у лютому ми вже мали кінцевий документ і внесли його на розгляд Верховної Ради», — заявив пан Розенко. Стосовно принципових пунктів документа, міністр зазначив, що хоче відкрити ринок праці України для іноземних інвесторів, однак зберегти при цьому права працівників.