Учора курс валют, точніше — падіння рубля, у сімферопольських обмінниках дещо стабілізувався. Скажімо, якщо позавчора за один американський долар правили 82 російські рублі, то вже вчора — 77. Натомість набрала ваги українська гривня, яку можна було придбати у співвідношенні 1:4.
Одначе це відносне зміцнення «дерев’яного» геть не позначилося на ціновому діапазоні у торговельних мережах. Автор цих рядків учора став свідком справжнього ажіотажу в магазині «Гарант», що на вулиці Київській кримської столиці. Працівники не встигали завозити до відділів партії холодильників, пральних машин, телевізорів, до яких одразу підходили покупці. І справа тут геть не в передноворічному розпродажі — у багатьох магазинах цінники ще з понеділка змінюються щодня, а то й кілька разів на день, мимоволі підштовхуючи людей до нестримного бажання позбутись своїх кревних.
Запитую у менеджера про нинішню цінову політику. «Я вже не знаю, скільки цей телевізор коштував учора (йшлося про останню популярну марку. — Авт.). Скажу вам точно: завтра він буде дорожчий щонайменше на 15%. Відверто кажучи, такого попиту раніше не спостерігав. Але він мене не дуже радує, бо невідомо, що буде з подальшими закупками. Адже товар ми завозимо з Росії, відповідно, орієнтуємось на рублі». «Ламінат німецького виробника в нас учора коштував 650—680 рублів, сьогодні ця сама позиція коштуватиме близько 5 тисяч рублів за таку ж квадратуру», — передає слова продавця «Нової лінії» агенція «Укрінформ».
Про суттєве здорожчання продукції розповіли «УМ» і на міському ринку «Київський», що в районі Центрального автовокзалу. Зокрема, продавчиня секції молочних товарів зізналася, що буквально за два останні дні ціна на українські сири піднялася в середньому на 10 рублів, тоді як на місцеві — тільки на 5. Ту ж саму тенденцію констатувала і її колега Джеміля, що торгує місцевими і привозними овочами і фруктами. Скажімо, абхазькі мандарини вчора вона відпускала по 70 рублів за кілограм, а вже сьогодні по — 85. «Молоді люди добре розуміють, iз чим це пов’язано, а от пенсіонери клянуть тільки Америку», — ділиться зі мною жінка власними спостереженнями.
За даними однієї з кримських дистриб’юторських компаній, близько 70% продуктів харчування в Криму, як і раніше, поставляють на півострів iз материкової України. Очевидці стверджують, що впродовж останніх днів почастішали заїзди і вантажних «дальномірів» із краснодарськими номерами на гуртовий ринок «Привоз». Там під саму «зав’язку», особливо не торгуючись, вони загрібають картоплю, капусту, яку потім завозять до Криму, щоб продати втридорога. «Через різке падіння рубля підприємства, що працюють у сфері поставок продуктів харчування, будуть змушені підвищити ціни на продукти харчування українського виробництва як мінімум на 30 відсотків», — повідомляє сайт «Крим.Реалії».