Львів, який неофіційно називають культурною столицею України, уже не один рік виборює право називатися і Різдвяною столицею. До всіх різдвяних сюрпризів цього року долучиться іще один — пасажирів львівських трамваїв та тролейбусів протягом свят будуть тішити популярні різдвяні мелодії у виконанні улюбленців не лише львів’ян, а й усіх українців — «Піккардійської терції» та Павла Табакова.
Це перший експериментальний проект «Львівелектротрансу». Колядки та щедрівки лунатимуть iз 19 грудня (від свята Миколая) і аж до Водохреща, створюючи святковий настрій містянам та гостям Львова. «Ми вже кілька днів тестуємо систему і зіткнулися з цілою низкою проблем, — розповідає «УМ» начальник відділу маркетингу ЛКП «Львівелектротранс» Ольга Бачинська. — Адже одна справа — програвати наші оголошення, зовсім інша — коляда. Наші працівники дуже довго готувалися до проекту, вимірюючи тривалість руху електротранспорту між кожною зупинкою для кожного окремого маршруту. Тролейбуси вже всі готові, завершуємо звукозапис на кількох трамвайних маршрутах». До слова, аби підготувати приємний сюрприз до свята, працівники електротрансу працюють навіть ночами.
Як же ця новація виглядатиме в дії? Як кажуть транспортники, коли двері закриються, з гучномовця лунатиме вже звична для користувачів електротранспорту інформація про вартість проїзду, зупинки та пільги, але в супроводі новорічної мелодії. А одразу після оголошень лунатиме коляда. Всі паузи підраховані, і різдвяні пісні звучатимуть не однакову кількість часу. На коротшому відрізку між зупинками коляда триватиме 30 секунд, а на довшому — до двох хвилин.
Вибір виконавців теж був не випадковим. «Саме через експериментальність проекту нам дуже підходили колядки у виконанні «Піккардійської терції». Річ у тім, що в їхніх різдвяних піснях практично немає музики. Крім того, хто ж, як не «Піккардійці», які створили гімн львівського трамваю, будуть ідеальними виконавцями?! А оскільки менеджери «Піккардійської терції» та Павла Табакова — давні друзі, то вони разом відгукнулися на нашу пропозицію, за що ми їм вдячні».
Якщо все пройде добре, то цікаві проекти продовжаться за участю навіть Львівської філармонії. До речі, класична музика, як якісна альтернатива «Русскому радіо» чи «Радіо Шансон», у львівському транспорті — давно не дивина. Їдемо до Європи?