Міфічний харч амброзія, споживання якого буцімто забезпечувало безсмертя завсідникам Олімпу, в реальному житті нині гарантує тільки головний біль у прямому й переносному значеннях. Приміром, на Донеччині, за інформацією головного державного санітарного лікаря області Віктора Денисенка, внаслідок різкого збільшення територій з амброзією кількість захворювань бронхіальною астмою та алергічним ринітом за останню п'ятирічку збільшилася на 22 відсотки.
Санітарні лікарі б'ють на сполох неспроста — на початок вересня амброзія особливо буйно квітне на території 29 міст, 18 сільських районів та 860 населених пунктів, а загальна забур'янена нею площа вже сягнула понад 68 тисяч гектарів.
Причому підступна рослина йде в наступ навіть попри певні зусилля, спрямовані на її викорінення. Саме викорінення, бо найефективнішим методом боротьби з амброзією вважається виривання бур'янів з корінням та спалювання. Наприклад, як вже писала “УМ”, у липні в Маріуполі навіть провели ударну десятиденку, протягом якої амброзію знищували на 38 найбільш забур'янених ділянках міста. Завдяки коштам з екологічного фонду міськвиконкому за кожен зданий корінець рослини тоді навіть виплачували по 1,8 копійки.
Однак, оскільки в цілому ситуація у регіоні вважається складною, державна санітарно-епідеміологічна служба Донеччини спільно з прикордонною державною інспекцією карантину рослин і за підтримки обласної ради та облдержадміністрації організовують широкомасштабну акцію викорінення амброзії. Своєрідний контрнаступ вирішено провести з 1 вересня по 15 жовтня і протягом цього часу до боротьби з бур'янами є намір залучати підприємства, організації та установи всіх форм власності. Для проведення цієї роботи вже підготовлено відповідні розпорядження та методичні вказівки, однак чи буде використано й “маріупольський досвід”, тобто оплату за знищені корінці амброзії, покаже майбутнє.