Уперше в історії незалежної України її Президент прибув із державним візитом до Австралії. Хоча представники української діаспори, яка на Зеленому континенті дуже впливова, чекали цього моменту вже багато років і ображалися на попередніх очільників України, які не знаходили можливості провідати співвітчизників. Нині Австралія — вірний союзник нашої держави у протистоянні з агресією Росії, а до всього ще й постраждала від бойових дій на Донбасі сторона. Адже в літаку «Малайзійських авіаліній», збитому над «ДНР», було багато австралійських громадян. Тема розслідування обставин цієї катастрофи — одна з провідних під час візиту глави Української держави на Зелений Континент.
На шляху до Австралії Президент заїхав до Сінгапуру, який має чим поділитися з Україною, адже має унікальний досвід реформ. Серед іншого, під час переговорів із місцевими можновладцями йшлося про можливість активізації переговорів щодо укладання угоди про вільну торгівлю товарами і послугами між двома державами, лібералізацію візового режиму, військово-технічну співпрацю й обмін досвідом між Антикорупційним бюро України та Бюро корупційних розслідувань Сінгапуру. «Домовилися про те, що українські фахівці отримуватимуть повний доступ до досвіду, який має Сінгапур», — розповів по завершенні візиту Порошенко.
Із Сінгапуру Президент із першою леді Мариною Порошенко вилетіли до Мельбурна. Незважаючи на те, що літак приземлився пізно ввечері, в аеропорту їх чекав дуже теплий прийом української громади. Розчулений такою дружньою зустріччю, глава держави щиро подякував співвітчизникам в Австралії за палку підтримку далекої Батьківщини. І за те, що «влаштували таки «теплий» прийом Володимиру Путіну у Брісбені» (під час саміту «Великої двадцятки», звідки зневажений іншими світовими лідерами президент Росії фактично втік за день до його завершення).
Наступного дня, 11 грудня, Петро Порошенко разом із прем’єр-міністром Австралії Тоні Ебботтом у мельбурнському кафедральному соборі святих Петра і Павла взяли участь у панахиді, вшанувавши пам’ять громадян, які загинули внаслідок катастрофи літака «Малайзійських авіаліній», героїв Небесної сотні та бійців АТО, що поклали життя у боях за незалежність та територіальну цілісність України.
Після панахиди лідери двох держав уже вдвох поспілкувалися з місцевими українцями, а згодом провели зустріч віч-на-віч. «Якщо свобода однієї країни обмежується, то це обмежує свободу в усьому світі», — наголосив Тоні Ебботт, коментуючи агресію Росії щодо України.
Президент та прем’єр обговорили питання двосторонньої співпраці, зокрема в енергетичній сфері. За словами Петра Порошенка, йшлося, серед іншого, про можливість використання австралійського урану для наших атомних електростанцій та постачання в Україну австралійського вугілля. Президент подякував Австралії за фінансову допомогу в розмірі 100 мільйонів доларів, яку вона надасть Києву в рамках Міжнародного валютного фонду, і підтримку української армії — Тоні Ебботт повідомив про рішення допомогти Збройним силам України на понад 2 мільйони доларів.
Ймовірно, в лютому наступного року, коли в Києві планується відкриття посольства Австралії, глава її уряду відвідає Україну з візитом у відповідь. Принаймні відповідне запрошення від Президента Порошенка він отримав.
Із Мельбурна президентське подружжя відбуло до столиці Австралії Канберри, де відбулася офіційна церемонія зустрічі з генерал-губернатором країни Джоном Косгроувом.
Далі у програмі візиту — зустрічі з керівником Лейбористської партії, лідером опозиції в австралійському парламенті Біллом Шортеном, із губернатором та прем’єр-міністром штату Новий Південний Уельс, представниками ділових кіл Австралії. Окрім того, Петро Порошенко виступить у найпрестижнішому політологічному центрі Австралії, Інституті міжнародної політики Lowy, з лекцією на тему: «Чому Україна ближче, ніж ви вважаєте».