Через дев’ять років після запуску, подолавши відстань у майже 5 мільярдів кілометрів від Землі, космічний зонд НАСА «Нові горизонти» (New Horizons) досяг зовнішніх кордонів Сонячної системи. Ще ніколи жоден земний апарат не залітав так далеко в глибини космосу.
Тепер зонд наближається до своєї головної мети — планети Плутон. І у зв’язку з цим минулої суботи його системи зв’язку, які досі перебували в енергозберігаючому режимі сну, нарешті «прокинулися».
Усі системи увімкнулися згідно з планом, але керівна місія НАСА дізналася про це із запізненням на понад чотири години, оскільки саме стільки посланий «Новими горизонтами» сигнал прямував до Землі.
Зонд був запущений у космос у січні 2006 року. Відтоді він «прокидався» лише кілька разів, щоб у НАСА могли переконатися, що з ним усе гаразд. Суботнє пробудження є останнім перед досягненням мети подорожі. А до неї залишилося вже «всього нічого»: зонд від Плутона відділяє якихось 200 мільйонів кілометрів.
Дослідження крайньої планети Сонячної системи та її супутників має розпочатися наступного року. До того часу вчені НАСА тестуватимуть справність самого зонда та встановленої на ньому апаратури.