Проте, незважаючи на перенесення дати Мінських переговорів, учора в зоні АТО мав відбутися «день тиші». За словами міністра оборони Степана Полторака, українські військові відповідають вогнем лише у відповідь на обстріли. «Збройні сили України до «тиші» готові. Також готові і до непередбачуваних дій із боку незаконних збройних формувань», — заявив міністр.
Як повідомив прес-центр АТО, за ініціативи Президента Петра Порошенка на всіх позиціях української армії учора був задіяний режим припинення вогню. У РНБО додають, що за результатами цього «дня тиші» буде зроблено відповідні висновки.
«Режим тиші оголошений не лише українською стороною. Це процес спільний. Для цього працювали спільні координаційні центри, і ми маємо певні гарантії, що цей режим буде виконуватися, — припускав напередодні начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко. — Це не говорить про те, що ми переходимо до режиму тиші, відчуваючи небоєздатність української армії. Ми сьогодні достатньо сильні і спроможні адекватно реагувати на загрози, які перед нами стоять».
Але вже невдовзі речник РНБО Андрій Лисенко підтвердив, що бойовики кілька разів порушили цю саму «тишу» мінометними обстрілами в районі Дебальцевого. «Губернатор» Луганщини Геннадій Москаль додав, що терористи «ЛНР» обстріляли з «Градів» село Верхня Вільхова, а пізніше ще й Станицю Луганську — з мінометів та самохідних артилерійських установок.
Показово, що напередодні «дня тиші» — у понеділок — бойовики здійснили 64 спроби атакувати позиції українських військ, що призвело до загибелі шести наших вояків та двох цивільних. Водночас терористи зазнали в рази більших втрат. За даними групи «Інформаційний спротив», найбільше вони втратили під час бою в районі Ясинуватої. Тут протягом неділі-понеділка було підбито і знищено п’ять танків окупантів.
Незважаючи на небажання бойовиків дотримуватися мінських домовленостей, радник Президента, помічник міністра оборони Юрій Бірюков вважає, що з моменту номінального оголошення про припинення вогню (з 5 вересня) українська армія змогла відновити та сильно наростити свою боєздатність. За словами Бірюкова, сильна армія, яку буде створено в Україні, дозволить вести ще й мирні переговори про повернення анексованого Росією Криму.