Підвищення вартості проїзду назрівали давно, але лише зараз у міській адміністрації столиці визначили «нормальні» тарифи. Цінова політика змінилася суттєво: метро і міська електричка коштуватимуть 4 гривні, а автобус, трамвай чи тролейбус — 3. У КМДА зазначають, що таке рішення було вимушене, аби метро і наземний громадський транспорт у столиці взагалі не зупинилися. Нововведення наберуть чинності з першого лютого наступного року.
Різке подорожчання проїзду вдвічі не до вподоби жителям столиці, проте у КМДА просять змиритися з реаліями сьогодення. Придбавши проїзний місячний квиток, можна суттєво зекономити. Так, наприклад, квиток на один вид наземного транспорту коштуватиме 130 гривень (зараз — 80), метро — 300 (зараз — 95). «Ціни підвищилися на продукти харчування, одяг, тепер іще й транспорт. На роботу я їжджу тролейбусом і метро. Сьогодні купую місячний квиток за 150 гривень, а з наступного року його ціна становитиме аж 400. А зарплатня залишається такою ж!» — ділиться враженнями з «УМ» жителька столиці Ольга Левчук.
За умови придбання пластикової безконтактної картки вартість поїздок у метро буде знижуватися в залежності від їхньої кількості. Так, якщо картка поповнена на 50 поїздок, вартість однієї складе 3,50 гривні. Подорожчає й сама безконтактна картка й обійдеться пасажирові не у 5, а в 12 гривень. У прес-службі метрополітену «УМ» повідомили, що кошти насамперед підуть на заміну і ремонт рейок та ескалаторів. На початку наступного року із експлуатації виведуть близько 25 поїздів, які потрібно оновлювати та ремонтувати. Зменшення кількості поїздів збільшить інтервал їхнього прибуття. Попри велику кількість пасажирських перевезень, «Київський метрополітен» залишається у мінусі, а збитки підприємства наразі становлять 574 мільйони гривень, кажуть тут.
ІНТЕРНЕТРІ
КМДА, КП «Київський метрополітен» та компанія-інвестор «Фідомобайл» уклали договір про мережу Wi-Fi у підземці. Вартість проекту становить 100 мільйонів гривень, його реалізація триватиме 18 місяців. Першою станцією, на якій з’явиться Wi-Fi уже навесні, стане «Майдан незалежності». Після завершення проекту кияни зможуть безкоштовно користуватися Wi-Fi у вагонах, на платформах та на ескалаторах столичного метрополітену.
За словами першого заступника голови КМДА Ігоря Ніконова, в метрополітені також будуть встановлені системи відеоспостереження, що дозволить підвищити безпеку пасажирів та в режимі реального часу боротися з кишеньковими злодіями.