З гаслами «Ганьба», «Слава нації! Смерть ворогам!», плакатами «Самовар—вокзал—Росія», синьо-жовтими та червоно-чорними прапорами близько сотні хлопців зібралися біля входу до Палацу «Україна» перед сольним концертом Ані Лорак. У більшості мітингувальників обличчя були закриті балаклавами та масками, деякі з них палили петарди, пускали сльозогінний газ. Під гарячу руку потрапила і журналістка одіозного російського каналу «Лайф ньюз» Євгенія Змановська, яка скаржилася, що її побили, але під час прямого включення, забуваючи про «травму», заплющувала то праве, то ліве око. Глядачі концерту довгий час не могли увійти до концертного залу, оскільки мітингувальники їх не пропускали і час від часу закидали яйцями. А «Свободівець» Ігор Мірошніченко перед початком концерту з мегафоном вийшов на сцену і влаштував обструкцію всім, хто, за його словами, «гривнею підтримав оте всеядне продажне непорозуміння на прізвисько Ані Лорак». Щоправда, як сам екс-депутат потрапив на концерт — за гроші чи без квитка — лишилося загадкою. За фактом безладів перед концертом співачки столична міліція відкрила кримінальне провадження.
В орбіту посиленої уваги українських патріотів Ані Лорак потрапила наприкінці червня, коли отримала у Москві дві статуетки музичної премії RU TV. Також стало відомо, що в кінці жовтня Лорак дала сольний концерт у Білокам’яній, а у середині листопада відвідала День народження Ігоря Крутого у Кремлі. Учасники пікету вимагали, щоб народна артистка України зiзналася у державній зраді, оскільки мала концерти в Росії після початку воєнних дій на сході України. Крім того, вони наполягали, аби співачка перерахувала свій гонорар пораненим бійцям антитерористичної операції.
Сама Кароліна днями оприлюднила відкритий лист, де спробувала пояснити свою позицію. «Останнім часом моє ім’я цинічно використовується для різноманітних політичних та медійних маніпуляцій. Я не політик і ніколи не відчувала амбіцій з цього приводу. Впевнена, що не можна змішувати ці два поняття: артист і політика. Ніхто не має права диктувати мені, яким чином мені любити й підтримувати свою країну. Я не прошу всіх погоджуватися зі мною, але я прошу поважати мою думку. Ні «ДНР», ні «ЛНР», ні «Правий сектор», ні «Свобода» не мають морального права торкатися мого імені. Вони не мають жодного відношення до мене!» — написала співачка.
Пристрастей навколо концертів (а їх було заплановано два поспіль) і в ефірі, і в соцмережах розгорілося чимало. Чи варто саме таким чином висловлювати своє ставлення до співака — питання спірне. «Те, що відбулося перед концертом Ані Лорак, — найбільшу користь, безумовно, принесе Ані Лорак. Силами російських журналістів вона отримала грандіозний піар (і то в ролі жертви!!) на 1/6 суші. Реальні настрої суспільства теж усі побачили — повний зал Палацу «Україна». А це так само жителі нашої країни, які просто купили квиток на концерт. А в ефірі й далі немає української музики, але чомусь ніхто не пікетує канали і радіостанції, бо створення вартісного українського продукту турбує одиниць»,— коментує ситуацію українська співачка Марія Бурмака.
До речі, попри активну антирекламну кампанію, розгорнуту проти Ані Лорак, її пісні і далі є в ротації більшості українських радіостанцій та музичних телеканалів. Так само, як і улюбленцiв росiйської публiки Таїсії Повалій, Потапа і Насті, Світлани Лободи (остання влітку брала участь у святковому концерті з нагоди Дня Москви). Зрештою, як зазначають багато хто з музичних критиків, найкращою демонстрацією ставлення до співаків є порожні зали на їхніх концертах. І організаторам подібних обструкцій варто працювати саме над цим.