Україна стала привабливішою для іноземців, позаяк потрапити до неї стало легше. Лише за три літні місяці 2004 року, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, кількість іноземних транспортних засобів, що перетнули митний кордон України, збільшилася майже на чверть, а кількість іноземців, які завітали до нашої країни, збільшилася на 35 відсотків. Митники кажуть, що цьому сприяло зменшення бюрократизму на кордоні. Мовляв, доведення українського митного законодавства до світових стандартів уже приносить свої результати. Вже другий рік Державна митна служба України працює над скороченням паперової тяганини на кордоні, спрощує процес його проходження. Так, за словами директора Департаменту організації митного контролю Держмитслужби Сергія Сьомки, тепер лише 15 відсотків громадян, що проїжджають через українську митницю, заповнюють декларацію. Інші ж декларують свої речі усно і проїжджають так званим «зеленим кордоном» — такі процедури пропуску існують як на залізницях, так і на автомобільних пунктах. Звісно, таке нововведення суттєво зменшує час проходження через митний контроль. Щоправда, черги на багатьох пунктах пропуску виникають. Найбільше таких проблем виникає на українсько-польському та українсько-російському кордонах. Митники пояснюють це тим, що суміжна сторона не встигає оформляти таку ж кількість громадян і авто, як українська. Відтак ті громадяни, що задекларували речі в Україні усно, мають заповнювати письмово декларацію на сусідній території — і час затягується (до речі, ні в Росії, ні в Білорусі подібних «зелених коридорів» поки що немає).
Однак вихід, кажуть митники, є — і за ним майбутнє. Це так звані спільні пункти пропуску «в одну зупинку», коли митники держав-сусідів проводять спільний прикордонно-митний контроль. Наразі в Україні вже діє два таких пункти, і вони себе виправдовують.
Щоправда, не всі громадяни, що перетинають кордон України, правильно розуміють призначення «зелених коридорів». За словами виконувача обов'язків директора Департаменту боротьби з митними правопорушеннями Держмитслужби Миколи Харкавого, за три літні місяці у «зелених коридорах» було виявлено 467 правопорушень. Прикметно, що із 10 порушників 9 — іноземці. Найбільше серед них представників СНД, Євросоюзу, США та Ізраїлю. Причому митники запевняють, що необізнаністю з українськими законами ці порушення не поясниш: перед кожним пунктом пропуску висять стенди, на яких іноземними мовами детально розписані правила в'їзду. Найбільше вивозять і ввозять контрабандою наркотики, зброю та боєприпаси, валюту. Чимало охочих вивезти історико-культурні цінності.