В умовах, коли мешканці Донбасу піднімаються на «голодні бунти» проти бездарної і недієздатної терористичної влади або просто втікають із зони бойових дій (учора зафіксовано рекордну кількість вимушених переселенців — понад 5,6 тис. людей, що вдесятеро більше, ніж у середньому за добу), окупанти гарячково поспішають «заморозити» конфлікт на сході України, а сам регіон перетворити на Придністров’я-2. Так, ніким у світі не визнана терористична «ДНР» вимагає скликати екстрене засідання Ради безпеки ООН для розгляду питання про миротворчий контингент на Донбасі. Бойовики звертаються не лише до світової спільноти, а й до Російської Федерації з проханням розглянути на засіданні Радбезу ООН питання втручання миротворчого контингенту за участю представників РФ (!) для контролю за виконанням досягнутих раніше домовленостей і вирішенням гуманітарної і соціальної ситуації.
Зрозуміло, що текст такої заяви донецьким терористам підготували у Кремлі, адже Москва спить і бачить отримання мандата ООН на «миротворчу місію» в Україні. Утім так звані російські «миротворці», увійшовши один раз на територію іншої держави, додому ніколи не поспішали: це засвідчує тривала російська військова присутність у Придністров’ї, в Абхазії та Осетії.
Зимова погода вносить свої корективи і в бойові дії в зоні АТО. За даними групи «Інформаційний спротив», останнім часом бойовики перейшли до тактики «малих вогневих груп». Звісно, масовані артилерійські обстріли позицій українських військових та населених пунктів із мирним населенням найманці не припиняли: лише за попередню добу наші позиції були обстріляні 47 разів, двоє наших бійців загинуло, ще двоє отримали поранення.
При цьому в районі Дебальцевого, за даними РНБО, фіксуються спроби оточити українські війська, а в районі Лисичанська та Станиці Луганської бойовики навіть перейшли у наступ. Учора на виїзді зі Станиці тривав запеклий бій. «Артилерія наших сил у відповідь на підступні обстріли з боку бойовиків виконала 83 вогневi удари по їхніх позиціях. Непохитною твердинею на шляху терористів залишається аеропорт «Донецьк», — повідомляють зі штабу АТО. В РНБО додають, що на південному напрямку, в районі Маріуполя, навпаки, знизилася активність ворога.
Проте замість масованого застосування бронетехніки на обраних ділянках бойовики все частіше застосовують тактику «малих вогневих груп», зазвичай комплектованих 3-4 одиницями техніки. «Все частіше можна зустріти одиночний, «мандрівний», танк, БМП або пару БТР, які із заздалегідь обладнаних і замаскованих позицій завдають короткого вогневого удару по передньому краю позицій українських військ, а потім відходять у глибину своїх порядків, — зазначає організатор групи «ІС» Дмитро Тимчук. — Це дуже характерно для бойових зіткнень на півночі Луганської області, в районі Авдіївки і Донецького аеропорту і на приморському напрямку».
Утім українські військові повідомляють, що добре знають, як боротися з цією тактикою ворога. «Тактика малих груп — це не обов’язково для зими. Ця тактика застосувалася в усьому світі і впродовж усіх війн, — зазначає речник РНБО Андрій Лисенко. — Ця тактика передбачає завдання «голкових» таких невеличких ударів для того, щоб тримати підрозділи і загальні сили у якомусь напруженні — і таким чином морально й психологічно впливати на настрій військ. Проте в нас відома ця тактика, у нас є протидія, майже кожного дня і затримують, і знешкоджують ці групи. Тому для нас це не новина».
За словами пана Лисенка, позавчора через пункт пропуску «Ізварине», з Росії в бік Луганська знову зайшло дві колони військової техніки. Йдеться про 40 вантажівок iз військовими в супроводі двох бронемашин. Щонайменше 20 вантажівок перевозили на причепах артилерійські установки. Також учора українські сили протиповітряної оборони (ППО) зафіксували два російські реактивні літаки, що порушили авіапростір України. «Сили ППО ЗСУ зафіксували провокаційні дії російської авіації і готові були вразити цілі, але літаки противника повернулися на територію Росії», — повідомив пан Лисенко.