Одесити та жителі інших міст, зі столицею включно, досі оговтуються від суботнього землетрусу. Очевидці розповідають про те, що в їхніх квартирах, особливо на верхніх поверхах, хиталися люстри, відчинялися шафи і падали телевізори. Цей невеликий землетрус став відлунням більш потужного, який пізно ввечері 22 листопада стався в Румунії на території гірського масиву Вранча в Карпатах. Сейсмологи зафіксували досить потужні підземні поштовхи магнітудою 5,6 бала за шкалою Ріхтера.
Сейсмічна хвиля, яка сягнула України, була не настільки потужною, щоб спричинити руйнування, але українські сейсмологи радять не розслаблятися. Вони припускають, що поштовхи можуть повторитися і будуть потужнішими. Найімовірніше їх варто чекати в Одеській, Миколаївській, Чернівецькій областях. Наразі науковці досліджують наслідки природного явища. Вони об’їжджають території в пошуках мікротріщин, щоб оцінити здатність Одеси встояти у разі потужніших землетрусів.
Доки така загроза залишається примарною, Україна готується до інших подарунків природи. Цей тиждень для всієї території країни буде по-справжньому зимовим. Дощ зі снігом очікують в Одеській, Миколаївській, Херсонській областях. Температура там коливатиметься від -1°С до 2°С удень і від -3°С до -5°С — уночi. Засніжить також схід, північ і центр. Найнижчу температуру очікують на сході до -5°С удень і до -12°С уночі. На заході буде зимно, але снігопадів там не прогнозують. Температура не підніметься вище 0°С удень і не опуститься нижче -7°С уночі.
Хоча метеорологи кажуть, що «перший» сніг довго не лежатиме. «Справжні сніги прийдуть в Україну вже в середині грудня», — прогнозує голова Укргідрометцентру Микола Кульбіда.
НА ПЕРЕДОВІЙ
Зміну погоди в першу чергу відчули на собі бійці, які захищають Україну в донбаських степах, де тривають бойові дії. До теплих речей та камуфляжа, які волонтери традиційно відправляють на схід, додалися ще й білі маскувальні халати. «Кожен рятується як може, держава не в змозі забезпечити бiйцiв якісною формою, тож допомагають усі. Дякую людям, які не забувають про тих, хто на передовій», — говорить «УМ» волонтер Олександр Прокопівний.
До праці долучаються хто може, а в хід ідуть усі підручні матеріали. «Приїхали «азовці» на кiлька днів — запрягла їх допомогти кроїти. Ми вчора почали шити маскувальні халати, а сьогодні пішов сніг. Дякуємо небайдужим за простирадла, підковдри, які ви принесли, та дякуємо жінці, котру не пам’ятаю, як звати, за рулон білої тканини», — ділиться на своїй сторінці у соцмережі волонтерка Тамара Шевчук.