Про цю новацію місцевих медійників заздалегідь поінформував голова так званого держкомітету з інформаційної політики, зв’язку і масових комунікацій Криму Сергій Шувайников. За його словами, наступного тижня комітет затвердить остаточний варіант положення про акредитацію працівників ЗМІ в Держраді Криму. «Тут ми вже не будемо пояснювати журналістам, що ми живемо все-таки за російськими законами, а за російськими законами є певні вимоги. Ви самі прекрасно розумієте, що паспорт Російської Федерації обов’язково повинен бути з собою навіть на вулиці... ну а тим більше у стінах державної установи», — аргументував Шувайников.
Згідно з проектом положення про порядок акредитації, журналістам, окрім свого постійного місця роботи, необхідно вказувати також творчий псевдонім, посаду, освіту, стаж роботи, спеціальність, номери робочого і мобільного телефонів, адресу електронної пошти тощо. Шувайников вважає, що хоча ці персональні дані і не підлягають розголосу, все ж вони потрібні для роботи у стінах державної установи. «Ми хотіли б знати, хто приходить сюди працювати на сесіях, на засіданнях комітетів, на тих чи інших заходах», — пояснив чиновник. За його словами, всі представники медіа, з якими він вів про це мову, погодились iз нововведенням, точніше – всебічним контролем із боку влади. Хоча, що їм лишалося робити?
ДО РЕЧІ
Російська Держдума в першому читанні прийняла закон, що продовжує перехідний період для ЗМІ в Криму та Севастополі. Згідно з документом, до 1 квітня 2015-го вони зможуть функціонувати на підставі свідоцтв про реєстрацію та ліцензій на теле- і радіомовлення, виданих держорганами України. Крім того, до 1 квітня реєстрація кримських ЗМІ проходитиме без стягнення мита. Прийняття закону викликано тим, що кримські медіа не встигають у відведені терміни, до 1 січня 2015, пройти перереєстрацію в російському законодавчому полі. Наразі цю процедуру завершила лише третина з них.